0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBAVai saglabājas tiesības uz pabalstu, ja bērna kopšanas atvaļinājuma laikā izmaksā piemaksas par darbu pirms atvaļinājuma piešķiršanas?

Vai saglabājas tiesības uz pabalstu, ja bērna kopšanas atvaļinājuma laikā izmaksā piemaksas par darbu pirms atvaļinājuma piešķiršanas?

Jautājums: Darbinieks atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā. Pirms tam, strādājot summētajā darba laika grafikā, darbinieks ir nostrādājis vairāk stundas un līdz ar to pēc 3 mēnešiem (summētā darba laika pārskata perioda) izveidojas virsstundas, par kurām būtu jāveic piemaksa. Vai šo piemaksu veicot, darbinieks nezaudēs tiesības uz bērna kopšanas pabalstu? Atbildi sagatavoja Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Aiva Zīrāka. Tiesības uz vecāku pabalstu saglabājas arī gadījumā, ja darba devējs saskaņā ar darba koplīgumā vai darba līgumā noteikto personai bērna kopšanas atvaļinājuma laikā ir izmaksājis piemaksas vai prēmijas par darba izpildi pirms atvaļinājuma piešķiršanas vai pabalstus un cita…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Jautājums: Darbinieks atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā. Pirms tam, strādājot summētajā darba laika grafikā, darbinieks ir nostrādājis vairāk stundas un līdz ar to pēc 3 mēnešiem (summētā darba laika pārskata perioda) izveidojas virsstundas, par kurām būtu jāveic piemaksa. Vai šo piemaksu veicot, darbinieks nezaudēs tiesības uz bērna kopšanas pabalstu? Atbildi sagatavoja Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte Aiva Zīrāka. Tiesības uz vecāku pabalstu saglabājas arī gadījumā, ja darba devējs saskaņā ar darba koplīgumā vai darba līgumā noteikto personai bērna kopšanas atvaļinājuma laikā ir izmaksājis piemaksas vai prēmijas par darba izpildi pirms atvaļinājuma piešķiršanas vai pabalstus un cita veida atlīdzību, kas nav tieši saistīta ar darba izpildi. Personas tiesības uz vecāku pabalstu šādā un līdzīgās situācijās ir minētas likuma "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" 10.4 panta trešajā daļā. Lai gūtu pārliecību par personas tiesībām saņemt vecāku pabalstu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra ienākumu izmaksātājam pieprasa papildu informāciju, kādi ienākumi izmaksāti bērna kopšanas atvaļinājuma laikā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: