0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

JAUTĀJUMI UN ATBILDESGRĀMATVEDĪBAVai vidējā izpeļņa jārēķina no piecu mēnešu algas?

Vai vidējā izpeļņa jārēķina no piecu mēnešu algas?

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Darbinieks septembrī gāja atvaļinājumā, iepriekšējo sešu mēnešu laikā (marts–augusts) aprīlī ir bijis dīkstāvē, un šī summa nav ieskaitāma vidējā izpeļņā. Vai vidējā izpeļņa jārēķina no pieciem mēnešiem vai jāņem vērā vēl viens mēnesis iepriekš?  Atbilde Nav nekāda pamata aprēķina periodam pievienot klāt lieku mēnesi. Analoģiska atbilde būtu situācijā, ja darbiniekam pēdējos sešos mēnešos būtu bijis atvaļinājums, darbnespēja vai kāda cita attaisnotā prombūtne. Ja kāds laika periods likumā noteikts kā attaisnotā prombūtne, vidējās izpeļņas aprēķinā netiek ņemta vērā ne šā perioda apmaksa/ neapmaksa,…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Vai vidējā izpeļņa jārēķina no piecu mēnešu algas?
Foto: ANIRUDHUnsplash

Darbinieks septembrī gāja atvaļinājumā, iepriekšējo sešu mēnešu laikā (marts–augusts) aprīlī ir bijis dīkstāvē, un šī summa nav ieskaitāma vidējā izpeļņā. Vai vidējā izpeļņa jārēķina no pieciem mēnešiem vai jāņem vērā vēl viens mēnesis iepriekš? 

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko,
Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance
galvenā redaktore
Foto: Aivars Siliņš

Nav nekāda pamata aprēķina periodam pievienot klāt lieku mēnesi. Analoģiska atbilde būtu situācijā, ja darbiniekam pēdējos sešos mēnešos būtu bijis atvaļinājums, darbnespēja vai kāda cita attaisnotā prombūtne. Ja kāds laika periods likumā noteikts kā attaisnotā prombūtne, vidējās izpeļņas aprēķinā netiek ņemta vērā ne šā perioda apmaksa/ neapmaksa, ne arī dienu/stundu skaits.

Vidējo izpeļņu (šeit — atvaļinājuma apmaksai) ir iespējams noteikt arī no aprēķinātās kopsummas par dažām nostrādātām dienām sešu mēnešu laikā. Turklāt izpeļņa nebūs ievērojami atšķirīga no tās, kas būtu aprēķināta par darbu sešu mēnešu laikā.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2020. gada decembra (468.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: