0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIIzstrādāta kārtība, kādā veicams energoaudits uzņēmumos

Izstrādāta kārtība, kādā veicams energoaudits uzņēmumos

Ekonomikas ministrija sagatavojusi un saskaņošanai nodevusi Ministru kabineta noteikumu projektu “Noteikumi par uzņēmumu energoauditu”, kuros noteikta kārtība, kādā veicams energoaudits uzņēmumos. Energoaudits ir procedūra, ko veic uzņēmumos, lai iegūtu informāciju par visām uzņēmuma enerģijas patēriņa struktūrām, kurām nosaka skaitliskā izteiksmē rentablas enerģijas ietaupījuma iespējas, un kuras rezultātus apkopo uzņēmumu energoauditora sagatavotajā un izsniegtajā ziņojumā. MK noteikumos noteikta kārtība, kādā veicams uzņēmuma energoaudits, uzņēmumu energoauditora atbildība, kā arī juridiskajām personām izvirzāmās kompetences prasības un kompetences prasību apliecināšanas kārtība uzņēmumu energoauditu veikšanai. Šobrīd spēkā esošie Ministru kabineta 2013. gada 12. marta noteikumi Nr.138  “Noteikumi par rūpniecisko energoauditu” nosaka kārtību, kādā jāveic rūpnieciskais energoaudits lielajos…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Ekonomikas ministrija sagatavojusi un saskaņošanai nodevusi Ministru kabineta noteikumu projektu “Noteikumi par uzņēmumu energoauditu”, kuros noteikta kārtība, kādā veicams energoaudits uzņēmumos.

Energoaudits ir procedūra, ko veic uzņēmumos, lai iegūtu informāciju par visām uzņēmuma enerģijas patēriņa struktūrām, kurām nosaka skaitliskā izteiksmē rentablas enerģijas ietaupījuma iespējas, un kuras rezultātus apkopo uzņēmumu energoauditora sagatavotajā un izsniegtajā ziņojumā.

MK noteikumos noteikta kārtība, kādā veicams uzņēmuma energoaudits, uzņēmumu energoauditora atbildība, kā arī juridiskajām personām izvirzāmās kompetences prasības un kompetences prasību apliecināšanas kārtība uzņēmumu energoauditu veikšanai.

Šobrīd spēkā esošie Ministru kabineta 2013. gada 12. marta noteikumi Nr.138  “Noteikumi par rūpniecisko energoauditu” nosaka kārtību, kādā jāveic rūpnieciskais energoaudits lielajos rūpniecības nozaru uzņēmumos, kuru rūpnieciskā darbība atbilstoši saimniecisko darbību statistiskajai klasifikācijai (NACE 2.red.) ietver ieguves rūpniecību un karjeru izstrādi, apstrādes rūpniecību, elektroenerģiju, gāzes apgādi, siltumapgādi un gaisa kondicionēšanu, ūdens apgādi, notekūdeņu, atkritumu apsaimniekošanu un sanāciju un būvniecību. Tomēr šobrīd spēkā esošais regulējums nav pietiekams, lai pilnībā Latvijas nacionālajā normatīvajā regulējumā ieviestu Eiropas Parlamenta un Padomes 2012. gada 25. oktobra Direktīvas 2012/27/ES par energoefektivitāti nosacījumus. Tāpēc Ministru kabineta noteikumu projektā “Noteikumi par uzņēmumu energoauditu” precīzāk definēta kārtība, kādā uzņēmumiem regulāri jāveic energoauditi.

MK noteikumu projektā noteikts, ja uzņēmuma enerģijas patēriņš ēkās ir 90% no kopējā enerģijas patēriņa, tad uzņēmuma energoauditu ir tiesīgs veikt sertificēts neatkarīgs eksperts ēku energoefektivitātes jomā, kurš atbilst normatīvajos aktos par neatkarīgiem ekspertiem ēku energoefektivitātes jomā noteiktajām prasībām. Ēku apkures sistēmu un gaisa kondicionēšanas sistēmu pārbaudi būs tiesīgs veikt neatkarīgs eksperts, kurš atbilst normatīvajos aktos par neatkarīgiem ekspertiem ēku energoefektivitātes jomā noteiktajām prasībām. Savukārt, uzņēmumu energoauditoram ir pienākums uzņēmuma energoaudita veikšanā iesaistīt attiecīgās nozares speciālistu.

Tāpat Ministru kabineta noteikumu projektā ir iekļautas prasības uzņēmuma sertificētas vides pārvaldības sistēmas papildināšanai, precīzi atrunājot kārtību, kādā vides pārvaldības sistēmai izsniedz papildinājuma apliecinājumu par to, ka šajā sistēmā tiek nodrošināts nepārtraukts enerģijas patēriņa izvērtēšanas process. Plānots, ka šo prasību izpildi apliecinās vides pārvaldības sistēmu sertificēšanas institūcija, kas akreditēta Nacionālajā akreditācijas institūcijā vai citā Eiropas Savienības dalībvalsts akreditācijas institūcijā atbilstoši attiecīgajam standartam par atbilstības novērtēšanu.