0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIKāpēc tiek skaidroti aprēķini?

Kāpēc tiek skaidroti aprēķini?

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Ceru, ka lasītāji ir pamanījuši, ka, stājoties spēkā nodokļu reformai, žurnālā tiek regulāri piedāvāti minimālo sociālo iemaksu aprēķini, kurus VSA likumā paredzēts veikt sociālās apdrošināšanas aģentūrai, nevis grāmatvedim vai pašnodarbinātajai personai. Paskaidrosim iemeslu. Lai gan VSA likuma normas (20.4 pants un pārejas noteikumi) pietiekami skaidri apraksta minimālo iemaksu noteikšanas un maksāšanas kārtību, grāmatvežiem trūkst šā procesa praktiskās sastāvdaļas.  Turklāt patlaban jau top VSA likuma grozījumi (stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī), kas precizē dažus pantus, svītro dažas normas un papildina likumu ar nebijušām…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Kāpēc tiek skaidroti aprēķini?
Ilustrācija: Arvis Villa
Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore
Foto: Aivars Siliņš

Ceru, ka lasītāji ir pamanījuši, ka, stājoties spēkā nodokļu reformai, žurnālā tiek regulāri piedāvāti minimālo sociālo iemaksu aprēķini, kurus VSA likumā paredzēts veikt sociālās apdrošināšanas aģentūrai, nevis grāmatvedim vai pašnodarbinātajai personai. Paskaidrosim iemeslu.

Lai gan VSA likuma normas (20.4 pants un pārejas noteikumi) pietiekami skaidri apraksta minimālo iemaksu noteikšanas un maksāšanas kārtību, grāmatvežiem trūkst šā procesa praktiskās sastāvdaļas. 

Turklāt patlaban jau top VSA likuma grozījumi (stāsies spēkā 2022. gada 1. janvārī), kas precizē dažus pantus, svītro dažas normas un papildina likumu ar nebijušām prasībām.

Sakarā ar to, ka grozījumi vēl nav stājušies spēkā, minēšu tikai vienu no tiem, jo uzskatu, ka tā būs svarīga komunikācijā ar kompetentām izstādēm.

Grozījumi papildinās 27. pantu "Aģentūras izdoto administratīvo aktu apstrīdēšana un pārsūdzēšana, izdošanas termiņa pagarināšana" ar piekto daļu šādā redakcijā:

Aģentūras veikto minimālo obligāto iemaksu aprēķinu darba devējs un pašnodarbinātais var apstrīdēt, iesniedzot iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras direktoram mēneša laikā no dienas, kad informācija nosūtīta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā. VSAA direktora lēmumu var pārsūdzēt tiesā mēneša laikā no direktora lēmuma spēkā stāšanās dienas.

Domāju, ka, apstrīdot jebkuru aprēķinu, būtu noderīgi zināt, kā tas top, vai vismaz sarunāties "vienā valodā" ar otru pusi.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada septembra (477.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: