0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSKOMERCTIESĪBASMazinās administratīvo slogu kooperatīvo sabiedrību kopsapulču organizēšanā

Mazinās administratīvo slogu kooperatīvo sabiedrību kopsapulču organizēšanā

Ministru kabinets 13. jūlijā apstiprināja Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā”. Grozījumu mērķis ir mazināt administratīvo slogu kooperatīvo sabiedrību kopsapulču organizēšanā, stiprinot kooperatīvo sabiedrību biedru tiesības un veicinot biedru dalību kopsapulcē, paredzot vairākas iespējas, kā var piedalīties un balsot biedru kopsapulcē. Likumprojekts paredz kooperatīvo sabiedrību biedriem tiesības piedalīties un balsot attālināti biedru kopsapulcēs. Likumprojektā ir paredzētas vairākās attālinātās dalības iespējas: biedra tiesības balsot pirms biedru kopsapulces; biedra tiesības piedalīties un balsot biedru kopsapulcē, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus; biedru e-sapulces jeb pilnībā digitālas kopsapulces. Likumprojektam stājoties spēkā, iepriekš norādītājos gadījumos biedrs tiks pielīdzināts…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Pexels.com

Ministru kabinets 13. jūlijā apstiprināja Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu “Grozījumi Kooperatīvo sabiedrību likumā”. Grozījumu mērķis ir mazināt administratīvo slogu kooperatīvo sabiedrību kopsapulču organizēšanā, stiprinot kooperatīvo sabiedrību biedru tiesības un veicinot biedru dalību kopsapulcē, paredzot vairākas iespējas, kā var piedalīties un balsot biedru kopsapulcē.

Likumprojekts paredz kooperatīvo sabiedrību biedriem tiesības piedalīties un balsot attālināti biedru kopsapulcēs. Likumprojektā ir paredzētas vairākās attālinātās dalības iespējas:

  • biedra tiesības balsot pirms biedru kopsapulces;
  • biedra tiesības piedalīties un balsot biedru kopsapulcē, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus;
  • biedru e-sapulces jeb pilnībā digitālas kopsapulces.

Likumprojektam stājoties spēkā, iepriekš norādītājos gadījumos biedrs tiks pielīdzināts biedru kopsapulcē klātesošam biedram un ierakstāms to biedru sarakstā, kuri piedalās sapulcē, un biedra nodotās balsis ir ieskaitāmas balsojumos tieši tāpat, kā fiziski klātesošo biedru balsis.

Likumprojekts arī paredz, ka biedru e-sapulces, kas izslēdz biedra tiesības ierasties uz kopsapulci klātienē un pēc būtības paredz biedra pienākumu piedalīties un balsot sapulcē tikai elektroniski, sabiedrība var organizēt tad, ja šāda kārtība ir ietverta sabiedrības statūtos vai arī ja tam piekrīt pilnīgi visi biedri (neparedzot šādu iespēju statūtos). Turklāt šādu statūtu grozījumu nevar pieņemt ar kvalificēto balsu vairākumu, bet tā pieņemšanai ir nepieciešama visu biedru piekrišana.

Savukārt, paredzot statūtos biedru e-sapulces, ir iespējams noteikt, ka atsevišķi jautājumi (piemēram, būtiskākās izmaiņas sabiedrībā – tādas kā pamatkapitāla palielināšana, statūtu grozījumi, likvidācija, reorganizācija u.c.) var tikt pieņemti tikai klātienes sapulcēs (tajā skaitā, ar tiesībām piedalīties attālināti).

Izmaiņas esošajā kooperatīvo sabiedrību likumā veicinājis Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likums, kas ieviesa kooperatīvo sabiedrību biedram tiesības piedalīties un balsot kopsapulcē attālināti. Ņemot vērā šī regulējuma pozitīvo ietekmi uz kooperatīvo sabiedrību biedru tiesībām, kā arī to, ka identisks regulējums jau kopš 2021. gada pastāv Komerclikumā un ir piemērojams attiecībā uz kapitālsabiedrībām, nolemts biedru attālināto dalību kopsapulcēs ietvert arī Kooperatīvo sabiedrību likumā un padarīt par pastāvīgu regulējumu, informē Tieslietu ministrija.

Likumprojekts vēl būs jāskata Saeimā.