0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPieņem izmaiņas akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapu aizpildīšanas noteikumos

Pieņem izmaiņas akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapu aizpildīšanas noteikumos

Valdība 19. martā pieņēmusi grozījumus Ministru kabineta 2010. gada 30. marta noteikumos Nr. 300 "Noteikumi par akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapām un to aizpildīšanas kārtību", kas paredz akcīzes nodokļa deklarācijas aizpildīšanas kartības izmaiņas attiecībā uz atsevišķiem naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās, dabasgāzi un bezalkoholiskajiem dzērieniem. Grozījumu pamatā ir Saeimas 2023.gada 7.decembrī pieņemtie grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli", kas no 2024.gada 1.marta paredz: 1) pakāpeniski paaugstināt akcīzes nodokļa likmes atsevišķiem naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās; 2) noteikt akcīzes nodokļa likmi dabasgāzei izmantošanai par degvielu (līdz 2025.gada 31.decembrim) gadījumos, kad netiek piemērota de minimis atbalsta…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

benzīns, degvielaValdība 19. martā pieņēmusi grozījumus Ministru kabineta 2010. gada 30. marta noteikumos Nr. 300 "Noteikumi par akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapām un to aizpildīšanas kārtību", kas paredz akcīzes nodokļa deklarācijas aizpildīšanas kartības izmaiņas attiecībā uz atsevišķiem naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās, dabasgāzi un bezalkoholiskajiem dzērieniem.

Grozījumu pamatā ir Saeimas 2023.gada 7.decembrī pieņemtie grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli", kas no 2024.gada 1.marta paredz:

1) pakāpeniski paaugstināt akcīzes nodokļa likmes atsevišķiem naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās; 2) noteikt akcīzes nodokļa likmi dabasgāzei izmantošanai par degvielu (līdz 2025.gada 31.decembrim) gadījumos, kad netiek piemērota de minimis atbalsta likme; 3) noteikt vienotu akcīzes nodokļa likmi bezalkoholiskajiem dzērieniem ar cukura saturu no 8 gramiem (ieskaitot) uz 100 mililitriem un enerģijas dzērieniem.

Tā kā likuma grozījumi paredz atsevišķu akcīzes nodokļa likmi naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās, noteikumu grozījumi paredz jaunā redakcijā izteikt noteikumu 1. pielikumu, papildinot deklarācijas veidlapu ar jaunu kolonnu, izdalot akcīzes nodokļa likmi naftas produktiem.

Tāpat papildināts noteikumu 5. pielikums, ieviešot deklarācijas veidlapā jaunu kolonnu, tādējādi nodrošinot akcīzes nodokļa deklarēšanu par dabasgāzi, kas paredzēta izmantošanai par degvielu (līdz 2025.gada 31.decembrim) gadījumos, kad netiek piemērota de minimis atbalsta likme.

Savukārt noteikumu 4. pielikums izteikts jaunā redakcijā, lai paredzētu vienādu akcīzes nodokļa aprēķinu bezalkoholiskajiem dzērieniem ar cukura saturu no astoņiem gramiem (ieskaitot) uz 100 mililitriem un enerģijas dzērieniem.

Lasiet arī: