0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻISaeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā

Saeima ceturtdien, 23.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz atgriezties pie 9  procentu nodokļa likmes un citas izmaiņas uzņēmumu darbības regulējumā.Saskaņā ar grozījumiem tiks saglabāta līdzšinējā mikrouzņēmumu nodokļa likme 9 procentu apmērā, un tas attieksies uz uzņēmuma saimnieciskās darbības pirmajiem trīs gadiem tiem mikrouzņēmumiem, kuriem gada apgrozījums ir no 7000,01 līdz 100 000 eiro. Sākot ar uzņēmuma darbības ceturto gadu, likme būs 12 procentu apmērā no apgrozījuma. Lai mikrouzņēmumi nodokli deviņu procentu apmērā varētu maksāt jau no šī gada 1.janvāra, iepriekš Saeima grozīja Mikrouzņēmumu nodokļa likumu, nosakot, ka deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz un nodoklis par pirmo…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

eiro monetasSaeima ceturtdien, 23.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā, kas paredz atgriezties pie 9  procentu nodokļa likmes un citas izmaiņas uzņēmumu darbības regulējumā.Saskaņā ar grozījumiem tiks saglabāta līdzšinējā mikrouzņēmumu nodokļa likme 9 procentu apmērā, un tas attieksies uz uzņēmuma saimnieciskās darbības pirmajiem trīs gadiem tiem mikrouzņēmumiem, kuriem gada apgrozījums ir no 7000,01 līdz 100 000 eiro. Sākot ar uzņēmuma darbības ceturto gadu, likme būs 12 procentu apmērā no apgrozījuma.

Lai mikrouzņēmumi nodokli deviņu procentu apmērā varētu maksāt jau no šī gada 1.janvāra, iepriekš Saeima grozīja Mikrouzņēmumu nodokļa likumu, nosakot, ka deklarācijas Valsts ieņēmumu dienestā jāiesniedz un nodoklis par pirmo ceturksni jānomaksā līdz 25.maijam.

Grozījumi arī paredz, ka valdība noteiks nozares, kurās uzņēmums nevarēs būt par mikrouzņēmumu nodokļa maksātāju. Attiecīgi Ministru kabineta noteikumi valdībai būs jāpieņem līdz šī gada 1.augustam, un plānots, ka ierobežojums attiecībā uz nozarēm stāsies spēkā no nākamā gada 1.janvāra.

Kā iepriekš ziņots likumprojekta izskatīšanas gaitā, "mikrouzņēmumi strādā tādās jomās kā augstas kvalifikācijas juridisko un biznesa konsultāciju sniegšana, grāmatvedības pakalpojumi, derīgo izrakteņu ieguve, vairumtirdzniecība un citās. Tas neliecina par uzņēmējdarbības sākšanu, kam būtu nepieciešams atvieglotais mikrouzņēmumu nodokļa režīms, bet liecina par to, ka, no valsts budžeta ilgtspējas skatpunkta, pastāv nepamatota nodokļu optimizācija, kam likumdevējs ir radījis labvēlīgu iespēju".

Ar likuma grozījumiem Ministru kabinetam uzdots līdz šī gada septembra beigām Saeimā iesniegt grozījumus valsts sociālās apdrošināšanas likumā par obligāto iemaksu apmēra noteikšanu mikrouzņēmumu darbiniekiem. Plānots noteikt, ka mikrouzņēmuma darbinieki papildus likumā noteiktajam ir sociāli apdrošināmi ar mērķi triju gadu laikā sasniegt sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu minimālo apmēru, kas atbilstu darba devēja un darba ņēmēja iemaksu summai, kas aprēķināta no minimālās mēneša darba algas.

Mikrouzņēmumu nodokļa likums papildināts ar jaunu pantu, nosakot, ka likuma mērķis, ievērojot sabiedrības kopīgās intereses godīgas konkurences un sociālās drošības jomā, ir mazināt administratīvo un nodokļu slogu mikrouzņēmumiem, jo īpaši saimnieciskās darbības uzsākšanas periodā, kā arī nozarēs ar potenciāli zemiem ienākumiem.

Cik liels nodoklis mikrouzņēmumiem turpmāk būs jāmaksā un kādas vēl izmaiņas veiktas šo uzņēmumu darbības regulējumā, stāsta Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētājs Kārlis Šadurskis. Saeimas kancelejas sagatavots video: