Apstiprināts Latvijas valsts 40. Ministru kabineta sastāvs

93
(0)

Saeima  23.janvārī  ārkārtas sēdē izteica uzticību Artura Krišjāņa Kariņa izveidotajam Ministru kabinetam. Par jauno valdību balsoja 61 deputāts, pret bija – 39 deputāti. Šis ir Latvijas valsts 40.Ministru kabinets, kurš gan tapis salīdzinoši ilgstošā posmā pēc 13. Saeimas ievēlēšanas.

Jaunās valdīb. Foto: Valsts kanceleja.

Kariņa valdībā aizsardzības ministrs būs Artis Pabriks, ārlietu ministra pienākumus turpinās pildīt Edgars Rinkēvičs, ekonomikas ministrs būs Ralfs Nemiro, finanšu ministrs – Jānis Reirs, iekšlietu ministrs – Sandis Ģirģens, savukārt izglītības un zinātnes ministre būs Ilga Šuplinska. Kultūras ministriju turpinās vadīt Dace Melbārde, savukārt Labklājības ministriju turpmāk vadīs Ramona Petraviča, Satiksmes ministriju – Tālis Linkaits, Tieslietu ministriju – Jānis Bordāns, Veselības ministriju – Ilze Viņķele, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju – Juris Pūce, bet Zemkopības ministriju – Kaspars Gerhards.

Iepazīstinām ar jaunizveidotās valdības apņemšanos nodokļu politikas jomā:

 • Nodrošināsim paredzamu nodokļu politiku, kas palīdz sasniegt valsts stratēģiskos mērķus un ir atbilstoša valsts fiskālajām vajadzībām. Aktīvi iesaistot sociālos un sadarbības partnerus, laikus izstrādāsim un apstiprināsim nākamās vidēja termiņa nodokļu politikas pamatnostādnes, veicinot valsts ekonomiskās un sociālās attīstības mērķu sasniegšanu.
 • Turpināsim nodokļu sloga pārnesi no darbaspēka nodokļiem uz netiešajiem nodokļiem, ceļot minimālo algu un tuvinot neapliekamo minimumu minimālajai algai, kā arī vienkāršojot darbaspēka nodokļu piemērošanu.
 • Nodrošināsim taisnīgu visu sabiedrības grupu dalību sociālās sistēmas uzturēšanā.
 • Stiprinot sociālo politiku un izmantojot nodokļu politikas instrumentus, samazināsim ienākumu nevienlīdzību Latvijā, tai skaitā turpinot pensiju indeksāciju, palielinot pensionāru neapliekamo minimumu un minimālās pensijas, kā arī atvieglojumus par apgādībā esošām personām.
 • Izvērtēsim uzņēmumu ienākuma nodokļa režīma izmaiņu rezultātā radīto efektu uz nevalstiskā sektora finansējumu ziedojumu veidā un piedāvāsim fiskāli atbildīgu ilgtermiņa risinājumu, ieviešot papildu stimulus ziedot sabiedriskā
 • Veidosim godīgāku nekustamā īpašuma nodokļa politiku, ieviešot neapliekamo minimumu galvenajam mājoklim,
 • Atvieglosim mazajiem un vidējiem uzņēmumiem birokrātiskos procesus un samazināsim administratīvo slogu, radot motivējošu vidi nodokļu samaksai.
 • Turpināsim īstenot pasākumus ēnu ekonomikas ierobežošanai, prioritāri īstenojot pasākumus nodokļu samaksas uzlabošanai un godīgas konkurences veicināšanai tautsaimniecības nozarēs ar augstāko ēnu ekonomikas risku, lai sekmētu ekonomisko izaugsmi tautsaimniecībā kopumā.
 • Pilnveidosim nodokļu administrēšanas procesu un mazināsim administratīvo slogu, veicinot informācijas apmaiņu ar Valsts ieņēmumu dienestu elektroniskā veidā, kā arī sekmēsim nodokļu maksātāju iesaisti nodokļu maksāšanas kultūras uzlabošanā un stiprināšanā (sadarbības vienošanās, kampaņas, ģenerālvienošanās u. tml.).
 • Uzstāsim uz plašāku reverso PVN sistēmu, tai skaitā visiem lauksaimniecības un mežsaimniecības produktu ražotājiem.
 • Ierobežosim azartspēļu pieejamību. Pilnveidosim azartspēļu un izložu nozares regulējumu, aktīvi cīnoties ar nelegālajām azartspēlēm un izlozēm, pastiprinot reklāmas uzraudzību.

Šeit skatāma pilna “Deklarācija par Artura Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību”.

Novērtējiet šo rakstu
(0)