0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESGalīgajā lasījumā atbalstīts 2019. gada “pagaidu budžets”

Galīgajā lasījumā atbalstīts 2019. gada “pagaidu budžets”

Saeima 6.decembrī otrajā steidzamajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, lai no nākamā gada garantētu finansējumu vairākiem iepriekš Saeimā pieņemtajiem lēmumiem, tostarp nodrošinātu lielākas pensijas un pabalstus, algu pieaugumu skolotājiem, un izpildītu Satversmes tiesas spriedumus, tostarp par atalgojumu tiesnešiem un prokuroriem. Ņemot vērā, ka šis ir trīspadsmitās Saeimas vēlēšanu gads un šogad vairs faktiski nevar paspēt apstiprināt likumprojektu “Par valsts budžetu 2019.gadam” un likumprojektu “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020. un 2021.gadam”, lai tie stātos spēkā 2019.gada 1.janvārī, tad ir nepieciešams sagatavot pagaidu budžetu, kas būtu spēkā līdz…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Saeimas kanceleja

Saeima 6.decembrī otrajā steidzamajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Likumā par budžetu un finanšu vadību, lai no nākamā gada garantētu finansējumu vairākiem iepriekš Saeimā pieņemtajiem lēmumiem, tostarp nodrošinātu lielākas pensijas un pabalstus, algu pieaugumu skolotājiem, un izpildītu Satversmes tiesas spriedumus, tostarp par atalgojumu tiesnešiem un prokuroriem.

Ņemot vērā, ka šis ir trīspadsmitās Saeimas vēlēšanu gads un šogad vairs faktiski nevar paspēt apstiprināt likumprojektu “Par valsts budžetu 2019.gadam” un likumprojektu “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2019., 2020. un 2021.gadam”, lai tie stātos spēkā 2019.gada 1.janvārī, tad ir nepieciešams sagatavot pagaidu budžetu, kas būtu spēkā līdz brīdim, kad stātos spēkā gadskārtējais valsts budžeta likums. Likuma par budžetu un finanšu vadību 15. pants paredz risinājumu situācijai, ja ārkārtas iemeslu dēļ gadskārtējais valsts budžeta likums nav stājies spēkā līdz gada sākumam. Ja tā notiek, tad finanšu ministrs apstiprina valsts darbībai nepieciešamos valsts budžeta izdevumus, aizdevumus un aizņēmumu limitus ar noteikumu, ka:

  • 1) netiek apmaksāti pakalpojumi (uzdevumi), kas nav sniegti iepriekšējā saimnieciskajā gadā, un netiek veiktas investīcijas, kas nav realizētas iepriekšējā saimnieciskajā gadā;
  • 2) izdevumi mēnesī nepārsniedz divpadsmito daļu no iepriekšējā gada apropriācijas;
  • 3) pilnvarojumi, kas piešķirti saskaņā ar šo pantu, izbeidzas, kad stājas spēkā gadskārtējais valsts budžeta likums, un visi izdevumi no saimnieciskā gada sākuma tiek reģistrēti saskaņā ar jauno gadskārtējo valsts budžeta likumu;
  • 4) tiek turpināta iepriekšējā saimnieciskajā gadā uzsākto pasākumu finansēšana;
  • 5) tiek nodrošināta ārvalstu finanšu palīdzības, Eiropas Savienības politiku instrumentu un valsts budžeta līdzfinansējuma līdzekļu asignēšana ārvalstu finanšu palīdzības un Eiropas Savienības politiku instrumentu ietvaros finansētiem jauniem pasākumiem (projektiem);
  • 6) tiek nodrošināta Eiropas Savienības pašu resursu pārskaitīšana Eiropas Savienības budžetā.

Grozījumi paredz, ka nākamā gada budžeta izdevumi nevarēs pārsniegt vidēja termiņa budžeta ietvara likumā attiecīgam gadam noteiktos izdevumus.

Grozījumi arī paredz, ka Finanšu ministrijai savā mājaslapā būs jāpublicē finanšu ministra apstiprinātie valsts darbībai nepieciešamie valsts budžeta izdevumi, aizdevumi un aizņēmumu limiti.

Saeima šodien arī atbalstīja ierosinājumu nākamgad 8,3 miljonus eiro novirzīt neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieku darba samaksas paaugstināšanai, kas iepriekš nebija guvis par likumprojekta virzību atbildīgās Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas atbalstu.

Grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.