0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

BIZNESSFINANSESIzmaiņas maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču izmantošanai vilcienos un taksometros

Izmaiņas maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču izmantošanai vilcienos un taksometros

No 20. jūlija stājušies spēkā Ministru kabineta 2019. gada 16. jūlija noteikumi Nr. 345 "Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība"", kas paredz, ka no 2020. gada 1. janvāra taksometra skaitītāja lietotājs katras darbadienas beigās pēc skaitītāja rādījuma nolasīšanas žurnālu aizpilda vai augšupielādē no viedierīces Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā. Kā norādīts noteikumu anotācijā, ir nepieciešams radīt mehānismu, kas nodrošinās taksometru skaitītājos reģistrēto datu uzskaiti un regulāru nodošanu VID. Turklāt šāds regulējums nepieciešams arī vienveidīgu prasību…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Ikars Kubliņš, Plz.lv, PhotoRiga.com

No 20. jūlija stājušies spēkā Ministru kabineta 2019. gada 16. jūlija noteikumi Nr. 345 "Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 11. februāra noteikumos Nr. 96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība"", kas paredz, ka no 2020. gada 1. janvāra taksometra skaitītāja lietotājs katras darbadienas beigās pēc skaitītāja rādījuma nolasīšanas žurnālu aizpilda vai augšupielādē no viedierīces Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā. Kā norādīts noteikumu anotācijā, ir nepieciešams radīt mehānismu, kas nodrošinās taksometru skaitītājos reģistrēto datu uzskaiti un regulāru nodošanu VID. Turklāt šāds regulējums nepieciešams arī vienveidīgu prasību nodrošināšanai, jo saskaņā ar š.g. 13.jūnijā Saeimā pieņemtajiem grozījumiem Autopārvadājumu likumā attiecībā uz tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojumu sniedzējiem ir paredzēts pilnvarojums Ministru kabinetam noteikt prasību par tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes uzkrātās informācijas sniegšanu VID – par piedāvāto pasažieru komercpārvadājumu pakalpojumu, tarifiem, braukšanas maksu, pārvadātāju, autovadītāju, transportlīdzekli.

Grozījumi attiecas arī uz to, kā AS „Pasažieru vilciens” saņem samaksu  transportlīdzeklī vai biļešu tirdzniecības vietās un izsniedz biļeti vai par maksu pārvadājamo bagāžas kvīti.

Ar noteikumu izmaiņām tiks noteiktas vienlīdzīgas prasības pasažieru pārvadātājiem pa dzelzceļu, pārdodot biļetes vilcienos, jo tas atbrīvotu no obligātās nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas, ne tikai starptautiskos dzelzceļa pārvadātājus un Alūksnes – Gulbenes šaursliežu dzelzceļa pārvadātāju, bet arī iekšzemes dzelzceļa pārvadātāju AS “Pasažieru vilciens”, kā arī paredzēts atbrīvojums no obligātās kases aparātu un kases sistēmu lietošanas, pārdodot biļetes dzelzceļa kasēs un dzelzceļa pieturas punktos (biļešu tirdzniecības vietās).

Ar šī noteikumu pieņemšanu AS “Pasažieru vilciens” varēs netraucēti attīstīt vilcienu biļešu tirdzniecības sistēmas attīstību. Ir paredzēts ieviest jaunu biļešu kasu sistēmu, biļešu tirdzniecības automātus un jaunus kases aparātus konduktoriem vilcienos. Pieturas punktos ar ļoti mazu pasažieru skaitu, biļešu iegāde, tāpat kā līdz šim, tiks nodrošināta vilcienos, kuros biļetes kontrolēs un tirgos konduktori. Tiks paplašināta arī e-biļešu tirdzniecība, palielinot aplikācijās pārdodamo biļešu skaitu un ieviešot lojalitātes programmas.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: