0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBAIzmaiņas vairākos pabalstos no 1. janvāra

Izmaiņas vairākos pabalstos no 1. janvāra

No 2024. gada 1. janvāra cilvēkiem ar invaliditāti, kuri pārsnieguši 18 gadu vecumu un kuriem invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības, kopšanas pabalsta apmērs tiks palielināts par 100 eiro – līdz 413,43 eiro mēnesī, vēstī Labklājības ministrija. To nosaka grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Noteikumi par pabalstu personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana", kas otrdien, 19. decembrī, pieņemti valdības sēdē. Grozījumi arī paredz noteikt pārejas periodu kopšanas pabalsta izmaksai cilvēkiem ar invaliditāti no bērnības paaugstinātā apmērā. Proti, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra par 2024. gada janvāri un februāri nodrošinās kopšanas pabalsta piešķiršanu un izmaksu vēl…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Josh Apel, Unsplash

No 2024. gada 1. janvāra cilvēkiem ar invaliditāti, kuri pārsnieguši 18 gadu vecumu un kuriem invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības, kopšanas pabalsta apmērs tiks palielināts par 100 eiro – līdz 413,43 eiro mēnesī, vēstī Labklājības ministrija.

To nosaka grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Noteikumi par pabalstu personām ar invaliditāti, kurām nepieciešama kopšana", kas otrdien, 19. decembrī, pieņemti valdības sēdē.

Grozījumi arī paredz noteikt pārejas periodu kopšanas pabalsta izmaksai cilvēkiem ar invaliditāti no bērnības paaugstinātā apmērā. Proti, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra par 2024. gada janvāri un februāri nodrošinās kopšanas pabalsta piešķiršanu un izmaksu vēl iepriekšējā apmērā, tas ir, 313,43 eiro mēnesī, savukārt  kopšanas pabalsta izmaksu jau jaunajā, paaugstinātajā apmērā – 413,43 eiro mēnesī – nodrošinās ar martu, vienlaikus veicot kopšanas pabalsta starpības izmaksu līdz jaunajam apmēram par janvāri un februāri.

Piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti

Tāpat no  1. janvāra tiks palielināta piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti - no 106,72 eiro līdz 160 eiro mēnesī.

To nosaka grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Kārtība, kāda piešķir un izmaksā ģimenes valsts pabalstu un piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti", kas  19. decembrī pieņemti valdības sēdē.

Ņemot vērā, ka piemaksas apmēra pārskatīšanai nepieciešams veikt izmaiņas Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) informācijas sistēmā, grozījumi paredz, ka 2024. gada janvārī un februārī VSAA piemaksu izmaksās līdzšinējā apmērā -  106,72 eiro mēnesī, savukārt martā piemaksu  izmaksās jau 160 eiro apmērā un veiks piemaksas starpības  izmaksu par janvāri un februāri.

Piemaksa ir viens no valsts sociālajiem pabalstiem, kas ir valsts garantētais finansiālais atbalsts ģimenēm, kuras audzina bērnu ar invaliditāti. Tiesības uz piemaksu  personai, kura audzina bērnu ar invaliditāti, ir no dienas, kad bērnam noteikta invaliditāte, līdz dienai, kad bērns ar invaliditāti sasniedz 18 gadu vecumu.

Palielināts valsts atbalsts mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem un ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti

Vēl, apstiprinot grozījumus Ministru kabineta 2018. gada 20. februāra noteikumos Nr. 95 "Noteikumi par valsts palīdzību dzīvojamās telpas iegādei vai būvniecībai" valdība 19. decembra sēdē lēma palielināt garantiju pieejamību mājokļa iegādei jaunajiem speciālistiem, kā arī paaugstināt mājokļu pieejamību ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti, samazinot pirmo iemaksu mājokļa iegādei ar hipotekāro kredītu.

Līdz ar grozījumiem valsts atbalsta programmā valdība lēma pieaugošo EURIBOR likmju dēļ finansiāli vairāk atbalstīt jaunos speciālistus, t.i. personas, kuras ieguvušas vidējo profesionālo vai augstāko izglītību un saņēmušas ALTUM garantiju mājokļa iegādei vai būvniecībai. Lai turpmāk ALTUM varētu operatīvi reaģēt uz EURIBOR likmju svārstībām, maksa par garantiju jaunajiem speciālistiem turpmāk tiks noteikta ALTUM cenrādī, un tā nedrīkstēs būt augstāka par šobrīd noteikto 4,8%. ALTUM un Ekonomikas ministrija vienojušās, ka garantijas maksa jaunajiem speciālistiem uz gadu tiks samazināta uz 2,4%, savukārt, pēc 12 mēnešiem tiks atkārtoti lemts par iespēju saglabāt samazināto garantijas maksu.

Lai veicinātu mājokļu pieejamību ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti grozījumi paredz, ka turpmāk subsīdija “Balsts” būs pieejama ikvienai ģimenei, kurā aug bērns ar invaliditāti vai pilngadīga persona līdz 24 gadu vecumam ar I vai II grupas invaliditāti, neatkarīgi no bērnu skaita ģimenē, kas atvieglos slogu pirmās iemaksas sakrāšanai, lai ģimene varētu iegādāties mājokli ar hipotekārā aizdevuma palīdzību.

Lasiet arī:

Bilances abonēšanai - dažādas iespējas. Izvēlies sev izdevīgāko!

Interesenti var izvēlēties, kā abonēt un lasīt BILANCI - to iespējams saņemt gan drukātā veidā savā pastkastītē, gan lasīt e-vidē portālā tiešsaistē, gan izvēlēties Grāmatveža komplektu vai Bilances Zelta komplektu, kam arī iespējams gan papīra, gan elektroniskais formāts. Uzziniet vairāk, kādas iespējas piedāvā katrs no variantiem!