0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā precizēt darba devēja ziņojumu VID EDS?

Kā precizēt darba devēja ziņojumu VID EDS?

Darba devēja ziņojumu var precizēt trīs gadu laikā pēc noteiktā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu vai algas nodokļa samaksas termiņa. Precizēšanas rezultātā darba ņēmēja darba ienākumi un obligātās iemaksas nedrīkst samazināties, informē Valsts ieņēmumu dienests. Ja nepieciešams precizēt darba ņēmēja darba ienākumus un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par iepriekšējo mēnesi pirms pārskata mēneša, darba devējs precizējumus norāda pārskata mēneša darba devēja ziņojuma 6. un 7.ailē, norādot palielinājumu vai samazinājumu. Izmaksājot kompensācijas atlīdzību, pamatojoties uz noslēgto darba līgumu un vienošanos uz iepriekšējo darba attiecību pamata vai precizējot darba ņēmēja darba ienākumus un valsts sociālās…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Unsplash

Darba devēja ziņojumu var precizēt trīs gadu laikā pēc noteiktā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu vai algas nodokļa samaksas termiņa. Precizēšanas rezultātā darba ņēmēja darba ienākumi un obligātās iemaksas nedrīkst samazināties, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Ja nepieciešams precizēt darba ņēmēja darba ienākumus un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par iepriekšējo mēnesi pirms pārskata mēneša, darba devējs precizējumus norāda pārskata mēneša darba devēja ziņojuma 6. un 7.ailē, norādot palielinājumu vai samazinājumu.

Izmaksājot kompensācijas atlīdzību, pamatojoties uz noslēgto darba līgumu un vienošanos uz iepriekšējo darba attiecību pamata vai precizējot darba ņēmēja darba ienākumus un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par mēnešiem pirms iepriekšējā pārskata mēneša, labo iesniegtā darba devēja ziņojuma 4. un 5.aili. Šādas precizēšanas rezultātā darba ņēmēja darba ienākumi un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas nedrīkst samazināties, un darba devējs ir tiesīgs iesniegt darba devēja ziņojuma precizējumu tikai vienu reizi par katru iepriekšējo pārskata mēnesi katram darba ņēmējam.

Lai precizētu EDS iesniegto darba devēja ziņojumu, kura statuss ir “Pieņemts”, to kopē.

Pēc tam dokumentu sarakstā EDS izveido jaunu dokumentu – darba devēja ziņojumu – ar citu numuru un dokumenta statusu “Nenoteikts”.

Veicot precizējumu darba devēja ziņojumā, tajā saglabā arī informāciju par visiem ienākuma saņēmējiem, tai skaitā tām personām, par kurām dati netiek precizēti. Iesniedzot izveidoto dokumentu, atzīmē iesniegšanas veidu “Precizējums”.

Lasiet arī: