0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻINoteikts no akcīzes nodokļa atbrīvotais ievedamais e-cigarešu šķidruma apjoms

Noteikts no akcīzes nodokļa atbrīvotais ievedamais e-cigarešu šķidruma apjoms

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Valdība otrdien, 13. aprīlī, apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta 2004. gada 1. aprīļa noteikumos Nr. 227 "Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo akcīzes preces, kuras fiziskā persona ieved savam patēriņam Latvijas Republikā no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm", kas nosaka, kādu apjomu elektroniskajās cigaretēs izmantojamā šķidruma vai tā sagatavošanas sastāvdaļu fiziskā persona varēs ievest Latvijā, nemaksājot akcīzes nodokli. Grozījumi paredz, ka fiziskās personas savam patēriņam no dalībvalstīm vienā reizē varēs ievest 300 mililitrus e-šķidruma vai 300 mililitrus e-šķidruma sagatavošanas sastāvdaļas un 300 gramus tabakas aizstājējproduktu, nemaksājot par tiem akcīzes nodokli. Gadījumā, ja fiziskā persona ievedīs…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Foto: Thorn Yang, Pexels.com

Valdība otrdien, 13. aprīlī, apstiprinājusi grozījumus Ministru kabineta 2004. gada 1. aprīļa noteikumos Nr. 227 “Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo akcīzes preces, kuras fiziskā persona ieved savam patēriņam Latvijas Republikā no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm”, kas nosaka, kādu apjomu elektroniskajās cigaretēs izmantojamā šķidruma vai tā sagatavošanas sastāvdaļu fiziskā persona varēs ievest Latvijā, nemaksājot akcīzes nodokli.

Grozījumi paredz, ka fiziskās personas savam patēriņam no dalībvalstīm vienā reizē varēs ievest 300 mililitrus e-šķidruma vai 300 mililitrus e-šķidruma sagatavošanas sastāvdaļas un 300 gramus tabakas aizstājējproduktu, nemaksājot par tiem akcīzes nodokli.

Gadījumā, ja fiziskā persona ievedīs lielāku akcīzes preču apjomu (apjomu, kas pārsniedz Ministru kabineta 2004. gada 1. aprīļa noteikumos Nr. 227 noteiktos apmērus), tad par šiem pārsniegtajiem daudzumiem akcīzes nodokli būs jāmaksā vispārīgā kārtībā.

Kā informē grozījumu anotācija, MK noteikumos Nr. 227 noteiktie tabakas izstrādājumu, alkoholisko dzērienu un degvielas daudzumi, kas tiek atbrīvoti no akcīzes nodokļa, kurus fiziskā persona var ievest savam patēriņam, ir pārņemti no Eiropas padomes 2008. gada 16. decembra Direktīvas 2008/118/EK par akcīzes nodokļa piemērošanas vispārējo režīmu, ar ko atceļ Direktīvu 92/12/EEK.

Minētā direktīva neparedz bezalkoholisko dzērienu, kafijas un e-šķidrumu daudzumus, kurus fiziskās personas savam patēriņam var ievest no dalībvalstīm nemaksājot akcīzes nodokli. Taču, lai visām ar akcīzes nodokli apliekamām precēm būtu noteikta vienota pieeja, kā arī, lai netiktu veicināta izvairīšanās no akcīzes nodokļa nomaksas, Ministru kabineta 2004. gada 1. aprīļa noteikumos Nr. 227 ir noteikti minēto produktu daudzumi, kurus fiziskās personas savam patēriņam var ievest no dalībvalstīm nemaksājot akcīzes nodokli. Līdz ar to, tā kā e-šķidruma sagatavošanas sastāvdaļas un tabakas aizstājējprodukti no 2021. gada 1. janvāra ir ar akcīzes nodokli apliekami objekti, nepieciešams arī šiem produktiem noteikt pieļaujamos daudzumus, par kuriem nav jāmaksā akcīzes nodoklis ievedot tos no dalībvalstīm.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: