0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIPersonas ar invaliditāti nodokļi

Personas ar invaliditāti nodokļi

Maija Grebenko, Mg.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Lūdzu precizēt sociālā nodokļa iemaksas no 01.01.2021. darba ņēmējam, kas ir III grupas invalīds, un ienākuma nodokļa atvieglojuma apmēru! Atbilde Persona, kas ir III grupas invalīds, veic sociālās apdrošināšanas iemaksas pēc standarta likmes — 34,09% tikmēr, kamēr nav sasniegts vecuma pensijas piešķiršanai paredzētais vecums vai iegūts cits sociālās apdrošināšanas statuss (plašāk rakstā "VSAOI likmes 2021. gadā", Bilance Nr. 1 (469), 2021). IIN atvieglojums šādām personām palicis nemainīgs — 120 eiro. Ja personai ar III grupas invaliditāti tiks noteikta atlīdzība, kas ceturksnī…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Personas ar invaliditāti nodokļi
Foto: Ksenia Chernaya – Pexels

Lūdzu precizēt sociālā nodokļa iemaksas no 01.01.2021. darba ņēmējam, kas ir III grupas invalīds, un ienākuma nodokļa atvieglojuma apmēru!

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, žurnāla Bilance redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Persona, kas ir III grupas invalīds, veic sociālās apdrošināšanas iemaksas pēc standarta likmes — 34,09% tikmēr, kamēr nav sasniegts vecuma pensijas piešķiršanai paredzētais vecums vai iegūts cits sociālās apdrošināšanas statuss (plašāk rakstā “VSAOI likmes 2021. gadā”, Bilance Nr. 1 (469), 2021). IIN atvieglojums šādām personām palicis nemainīgs — 120 eiro.

Ja personai ar III grupas invaliditāti tiks noteikta atlīdzība, kas ceturksnī nesasniegs 1500 eiro, darba devējs no VID saņems paziņojumu par pienākumu veikt papildu sociālās iemaksas. Atbrīvojums no piemaksām attiecināms tikai uz personām ar I un II invaliditātes grupu. 

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada februāra (470.) numurā.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: