0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

NODOKĻIPievienotās vērtības nodokļa likums piedzīvo pirmos grozījumus

Pievienotās vērtības nodokļa likums piedzīvo pirmos grozījumus

Vakar, 24. janvārī, Saeimas sēdē 2. steidzamajā lasījumā tika pieņemti grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas laboja tehniski pieļauto kļūdu likuma 126. pantā, kas attiecas uz vienkāršoto nodokļa rēķinu. Turpmāk 126.panta pirmās daļas 4. un 5.punkts būs izteikts šādā redakcijā: 4) preces nosaukums vai pakalpojuma veids un daudzums; 5) preces vai pakalpojuma cena (ar vai bez nodokļa) un darījuma kopsumma (ar vai bez nodokļa). Savukārt noraidīts tika Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas rosinājums  piemērot nodokļa samazināto likmi piecu procentu apmērā siltumenerģijas piegādei, ja tās faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām. Attiecībā uz grozījumu, kas attiecas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Vakar, 24. janvārī, Saeimas sēdē 2. steidzamajā lasījumā tika pieņemti grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas laboja tehniski pieļauto kļūdu likuma 126. pantā, kas attiecas uz vienkāršoto nodokļa rēķinu. Turpmāk 126.panta pirmās daļas 4. un 5.punkts būs izteikts šādā redakcijā: 4) preces nosaukums vai pakalpojuma veids un daudzums; 5) preces vai pakalpojuma cena (ar vai bez nodokļa) un darījuma kopsumma (ar vai bez nodokļa). Savukārt noraidīts tika Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas rosinājums  piemērot nodokļa samazināto likmi piecu procentu apmērā siltumenerģijas piegādei, ja tās faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām.

Attiecībā uz grozījumu, kas attiecas uz vienkāršoto nodokļu rēķinu, Valsts ieņēmumu dienests informē

Par darījumiem iekšzemē, kuru kopējā vērtība, bez pievienotās vērtības nodokļa ir mazāka par 100 latiem un kredītrēķina izrakstīšanas gadījumā, reģistrētam nodokļa maksātājam ir tiesības izrakstīt vienkāršoto nodokļa rēķinu. Par vienkāršoto nodokļa rēķinu var izmantot arī kases čeku vai citu dokumentu, ja tas satur  vienkāršotam nodokļa rēķinam noteiktos rekvizītus. Ja kases čeks vai cits dokuments nesatur  vienkāršotajam nodokļa rēķinam noteiktos rekvizītus, tam ir jāpievieno attaisnojuma dokuments, kurā ir norādīts kases čeka vai cita dokumenta datums, numurs un iztrūkstošā informācija. Atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma 126.panta pirmās daļas 5.punktā noteiktajam viens no vienkāršotā nodokļa rēķina obligātiem rekvizītiem no 2013.gada 1.janvāra ir preces vai pakalpojuma cena (vienas vienības vērtība bez nodokļa) un darījuma kopsumma (bez nodokļa). Tā kā  vienkāršotā nodokļa rēķina obligātie rekvizīti ir gan preču vai pakalpojumu daudzums un mērvienība, gan arī darījuma kopsumma (bez nodokļa), tad ir iespējams aprēķināt arī preces vai pakalpojuma vienas vienības vērtību bez nodokļa. Tādējādi apstākli, ka kases čekā nav norādīta preces vai pakalpojuma vienas vienības vērtība bez nodokļa, nevarētu uzskatīt par trūkumu, kas liegtu šo kases čeku izmantot par vienkāršoto nodokļa rēķinu bez papildus attaisnojuma dokumenta izsniegšanas. Ņemot vērā minēto, Valsts ieņēmumu dienests informē, ka līdz attiecīgu grozījumu veikšanai Pievienotās vērtības nodokļa likuma 126.panta pirmās daļas 5.punktā, par vienkāršoto nodokļa rēķinu var izmantot arī kases čeku vai citu dokumentu, kas satur visus  Pievienotās vērtības nodokļa likuma 126.panta pirmajā daļā noteiktos rekvizītus, izņemot preces vai pakalpojuma vienas vienības vērtību bez nodokļa.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: