0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBADEKLARĀCIJAS UN PĀRSKATIPrecizēs noteikumus, kas liek ziņot VID par pārdevējiem, kuri gūst ienākumus, izmantojot digitālās platformas

Precizēs noteikumus, kas liek ziņot VID par pārdevējiem, kuri gūst ienākumus, izmantojot digitālās platformas

Valdības sēdē 26. septembrī darba kārtībā iekļauts Finanšu ministrijas sagatavotais noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2023. gada 7. marta noteikumos Nr. 97 "Noteikumi par automātisko informācijas apmaiņu par pārdevējiem, kuri gūst ienākumus, izmantojot digitālās platformas"". Grozījums sagatavots, jo nepieciešams pārskatīt tiesību normas formulējumu, lai tā korekti atbilstu 2021. gada 22. marta Padomes Direktīvas (ES) 2021/514, ar ko groza Direktīvu 2011/16/ES par administratīvu sadarbību nodokļu jomā (turpmāk – DAC7 direktīva), prasībām. Ar šīs direktīvas pārņemšanu ziņojošiem platformu operatoriem ir jāsniedz to rīcībā esošā informācija Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par tiem pārdevējiem, kuri, izmantojot…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Negative Space: https://www.pexels.com

Valdības sēdē 26. septembrī darba kārtībā iekļauts Finanšu ministrijas sagatavotais noteikumu projekts "Grozījums Ministru kabineta 2023. gada 7. marta noteikumos Nr. 97 "Noteikumi par automātisko informācijas apmaiņu par pārdevējiem, kuri gūst ienākumus, izmantojot digitālās platformas"". Grozījums sagatavots, jo nepieciešams pārskatīt tiesību normas formulējumu, lai tā korekti atbilstu 2021. gada 22. marta Padomes Direktīvas (ES) 2021/514, ar ko groza Direktīvu 2011/16/ES par administratīvu sadarbību nodokļu jomā (turpmāk – DAC7 direktīva), prasībām. Ar šīs direktīvas pārņemšanu ziņojošiem platformu operatoriem ir jāsniedz to rīcībā esošā informācija Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par tiem pārdevējiem, kuri, izmantojot digitālās platformas, sniedz noteikta veida pakalpojumus vai pārdot preces.

Šo noteikumu kontekstā digitālo platformu operatori ir juridiskas personas vai juridiski veidojumi, kas slēdz ar pārdevējiem līgumus par digitālās platformas pilnīgu vai daļēju pieejamību šiem pārdevējiem, kā arī juridiskās personas vai juridiskie veidojumi (piemēram, kapitālsabiedrība, personālsabiedrība vai fonds), kas pārdod preces digitālajās platformās.

Pirmais pārskata periods, par kuru ir veicama ziņošana, ir 2023. gads. Bet, tā kā ziņojošais platformas operators paziņo informāciju par pārskata periodu ne vēlāk kā tā gada 31. janvārī, kas seko kalendāra gadam, kurā pārdevējs ir identificēts kā pārdevējs, par kuru jāsniedz ziņojumu, tad attiecīgi pirmo reizi pienākums ziņot ziņojošajam platformas operatoram iestāsies tikai 2024.gadā, informāciju sniedzot līdz 2024. gada 31. janvārim.

Esošā noteikumu redakcija paredz, ka platformas operatoram nav jāziņo par tādu pārdevēju, kuram tas, pārdodot preces, ir palīdzējis īstenot 30 pārdevēja darbību un par kuru pārskata periodā samaksātā vai kreditētā atlīdzības kopējā summa nepārsniedz 2 000 EUR. Taču saskaņā ar DAC7 direktīvas prasībām par šādu pārdevēju platformas operatoram būtu jāziņo. Tāpēc ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka platformas operatori ir atbrīvoti no ziņošanas par tiem klientiem, kuriem, pārdodot preces, platformas operators ir palīdzējis īstenot mazāk nekā 30 pārdevēja darbību un par kuru pārskata periodā samaksātā vai kreditētā atlīdzības kopējā summa nepārsniedz 2 000 EUR.

Kā norādīts noteikumu projekta anotācijā, šis grozījums skars tās fiziskās personas, kuras pārdod nelielu skaitu preču, jo tiek precizēts pārdevēja darbību skaits (par vienu darbību), no kura brīža platformas operatoram ir jāsniedz ziņas VID.

Lasiet arī: