0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

TIESLIETASTiesu izpildītāji adresātam varēs piegādāt dokumentus un pavēstes

Tiesu izpildītāji adresātam varēs piegādāt dokumentus un pavēstes

Zvērināts tiesu izpildītājs pēc personas lūguma turpmāk varēs piegādāt tiesas pavēstes un citus dokumentus fiziskām un juridiskām personām. To paredz 26.jūnijā Ministru kabinetā pieņemtie noteikumi Nr.444 "Kārtība, kādā zvērināts tiesu izpildītājs pēc ieinteresēto personu lūguma piegādā tiesas pavēstes un citus dokumentus". Noteikumi stājās spēkā 30. jūnijā. Personai, kura šādā veidā vēlēsies veikt dokumentu piegādi, būs jāvēršas ar iesniegumu un tam pievienojamiem dokumentiem pie zvērināta tiesu izpildītāja. Dokumentu piegādi tiesu izpildītājs īstenos personīgi, nodrošinot tiešu kontaktu ar adresātu, informē Tieslietu ministrija. Juridiskajai personai dokumentus piegādās tās juridiskajā adresē, bet fiziskai personai dokumentus piegādās adresē, kuru savā iesniegumā norādījis iesniedzējs. Ja piegādes…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Zvērināts tiesu izpildītājs pēc personas lūguma turpmāk varēs piegādāt tiesas pavēstes un citus dokumentus fiziskām un juridiskām personām. To paredz 26.jūnijā Ministru kabinetā pieņemtie noteikumi Nr.444 “Kārtība, kādā zvērināts tiesu izpildītājs pēc ieinteresēto personu lūguma piegādā tiesas pavēstes un citus dokumentus”. Noteikumi stājās spēkā 30. jūnijā.

Personai, kura šādā veidā vēlēsies veikt dokumentu piegādi, būs jāvēršas ar iesniegumu un tam pievienojamiem dokumentiem pie zvērināta tiesu izpildītāja. Dokumentu piegādi tiesu izpildītājs īstenos personīgi, nodrošinot tiešu kontaktu ar adresātu, informē Tieslietu ministrija. Juridiskajai personai dokumentus piegādās tās juridiskajā adresē, bet fiziskai personai dokumentus piegādās adresē, kuru savā iesniegumā norādījis iesniedzējs.
Ja piegādes adresē zvērināts tiesu izpildītājs dokumentu nevarēs ne izsniegt adresātam, ne nodot pilnvarotai personai, viņš atstās paziņojumu un uzaicinājumu septiņu dienu laikā ierasties zvērināta tiesu izpildītāja birojā saņemt dokumentu. Noteikumi arī pieļauj iespēju, ka gadījumā, ja dokumenta piegādes procesā tiesu izpildītājs būs saņēmis informāciju, ka adresāts varētu būt sastopams citā adresē, viņš, izmantojot pieejamos sakaru līdzekļus (piemēram, tālruni, elektronisko pastu), par to informēs dokumentu saņēmēju un piegādās dokumentu uz attiecīgo adresi.

Noteikumi paredz, ka dokumentu uzskata par piegādātu ar brīdi, kad to izsniedz pašam adresātam vai nodod citai norādītajai personai. Tāpat par piegādātu uzskatīs dokumentu, ja adresāts atteicies dokumentu pieņemt, ar nosacījumu, ka zvērināts tiesu izpildītājs to ir personīgi informējis par piegādājamā dokumenta veidu un izskaidrojis, ka atteikums nav šķērslis, lai dokumentu uzskatītu par piegādātu.
Savukārt par nepiegādātu uzskatīs dokumentu tad, ja adresāts iesniegumā norādītajā adresē nebūs sastopams un dokumentu nebūs iespējams nodot nevienai no noteikumos norādītajām personām. Tiesu izpildītājs aizvērtā aploksnē atstās adresāta pastkastītē paziņojumu par mēģinājumu viņam nodot dokumentu un uzaicinās viņu septiņu dienu laikā ierasties zvērināta tiesu izpildītāja birojā, lai saņemtu dokumentu. Par minētajām darbībām zvērināts tiesu izpildītājs sastādīs aktu. Ja adresāts zvērināta tiesu izpildītāja noteiktajā termiņā neieradīsies tiesu izpildītāja birojā saņemt dokumentu, par to tiks izdarīta atzīme minētajā aktā, norādot, ka dokuments nav piegādāts.

Līdz šim Tiesu izpildītāju likums jau paredzēja tiesas pavēstu un citu dokumentu piegādi, taču minētās zvērinātu tiesu izpildītāju amata darbības realizēšanas kārtību neregulēja neviens normatīvais akts. Šāda normatīvā regulējuma trūkums būtiski kavēja zvērinātu tiesu izpildītāju piedāvātā pakalpojuma izmantošanu.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: