0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBADEKLARĀCIJAS UN PĀRSKATIVID aktualizējis atbildes uz jautājumiem par PVN deklarāciju aizpildīšanu EDS

VID aktualizējis atbildes uz jautājumiem par PVN deklarāciju aizpildīšanu EDS

Pēc VID informācijas

Vēršam uzmanību, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) aktualizējis informatīvo materiālu "Par atsevišķiem jautājumiem PVN deklarāciju aizpildīšanā Elektroniskās deklarēšanas sistēmā". Kārtība, kādā aizpildāma Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācija un tās pielikumi, noteikta Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumos Nr. 40 “Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām”, kur var skatīt detalizētāku informāciju par PVN deklarāciju aizpildīšanu. Taču VID praksē konstatēts, ka rodas neskaidrības tādos jautājumos kā PVN 2 un PVN 3 pārskatu labošana, ja pēc iesniegšanas VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ir konstatēta kļūda PVN deklarācijas aizpildīšanā un nepieciešams iesniegt labojumus. Tāpat…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Kaboompics .com from Pexels

Vēršam uzmanību, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) aktualizējis informatīvo materiālu "Par atsevišķiem jautājumiem PVN deklarāciju aizpildīšanā Elektroniskās deklarēšanas sistēmā".

Kārtība, kādā aizpildāma Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) deklarācija un tās pielikumi, noteikta Ministru kabineta 2013. gada 15. janvāra noteikumos Nr. 40 “Noteikumi par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijām”, kur var skatīt detalizētāku informāciju par PVN deklarāciju aizpildīšanu. Taču VID praksē konstatēts, ka rodas neskaidrības tādos jautājumos kā PVN 2 un PVN 3 pārskatu labošana, ja pēc iesniegšanas VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ir konstatēta kļūda PVN deklarācijas aizpildīšanā un nepieciešams iesniegt labojumus.

Tāpat reģistrētam nodokļa maksātājam, kuram taksācijas periods ir viens kalendārais ceturksnis, veicot ar PVN apliekamus darījumus, noteiktos gadījumos taksācijas periods PVN deklarācijas iesniegšanai var mainīties uz vienu kalendāro mēnesi. Piemēram, rodas neskaidrība, kā rīkoties, ja jāiesniedz PVN deklarācija, taksācijas perioda maiņas gadījumā no ceturkšņa uz mēnesi?

VID norāda: ja taksācijas periodam ir jāmainās no ceturkšņa uz mēnesi, reģistrēts nodokļa maksātājs iesniedz attiecīgā mēneša, kurā tiek īstenoti iepriekš minētie nosacījumi, PVN deklarāciju. Taksācijas periods viens kalendāra mēnesis tiek saglabāts līdz taksācijas gada beigām (izņemot, ja tiks veikta preču piegāde uz noliktavu citā dalībvalstī saskaņā ar Pievienotās vērtības nodokļa likuma 8.1 pantu). Reģistrētam nodokļa maksātājam iesniedzot deklarāciju par mēnesi, tajā arī ir jāiekļauj visus darījumus, kas notikuši pēc pēdējās ceturkšņa PVN deklarācijas iesniegšanas. Savukārt nodokļa maksātājs, kas ir izslēgts no VID PVN maksātāju reģistra, PVN deklarāciju par pēdējo taksācijas periodu līdz tā izslēgšanai no VID PVN maksātāju reģistra, neiesniegtās pirmreizējās PVN deklarācijas vai PVN deklarāciju precizējumus EDS iesniedz kā strukturētus dokumentus, izvēloties dokumentu grupu – pievienotās vērtības nodokļa dokumenti, dokumentu veids – PVN taksācijas perioda deklarācija.

Gadījumā, ja nodokļa maksātājs izslēgts no VID PVN maksātāju reģistra taksācijas perioda vidū, tad, 20 dienu laikā pēc izslēgšanas iesniedzot PVN deklarāciju par pēdējo taksācijas periodu līdz izslēgšanai no VID PVN maksātāju reģistra, norādāms pilns taksācijas periods.

Aktualizētais informatīvais materiāls sniedz atbildes ar piemēriem arī uz citiem ar PVN deklarāciju saistītajiem jautājumiem.

Lasiet arī:

 • Kursi: “PIEVIENOTĀS VĒRTĪBAS NODOKLIS” interneta tiešraidē 9.05.2024. un 16.05.2024.

  166.98
  Izvēlieties
 • PVN jautājumi interneta tirdzniecībā, 16.02.2024. e-semināra videoieraksts

  59.2971.39
  Izvēlieties
 • PVN tūrisma nozarē, 25.08.2023. – e-semināra videoieraksts

  71.39
  Izvēlieties