0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

VISI RAKSTIApkopoti dati par Valodas kontroles nodaļas veikto pārbaužu rezultātiem

Apkopoti dati par Valodas kontroles nodaļas veikto pārbaužu rezultātiem

Valsts valodas centrs ir apkopojis 2012.gada datus par Valodas kontroles nodaļas veikto pārbaužu rezultātiem Valsts valodas likuma prasību ievērošanas jomā, ziņo Antons Kursītis, Valsts valodas centra Valodas kontroles nodaļas vadītājs. Valsts valodas centra Valodas kontroles nodaļas amatpersonas 2012.gadā veikušas 5590 pārbaudes. Par administratīvajiem pārkāpumiem ir uzsāktas 2307 lietvedības. Par Valsts valodas likuma prasību pārkāpumiem administratīvi sodīta 1051 persona, tai skaitā:  53% jeb 544 personas par valsts valodas nelietošanu profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā, 31% jeb 324 personas par preču realizēšanu, nenodrošinot preču marķējumā vai lietošanas instrukcijās ietvertās informācijas tulkojumu valsts valodā, 7% jeb 75 personas sodītas par uzrakstu, izkārtņu, paziņojumu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Valsts valodas centrs ir apkopojis 2012.gada datus par Valodas kontroles nodaļas veikto pārbaužu rezultātiem Valsts valodas likuma prasību ievērošanas jomā, ziņo Antons Kursītis, Valsts valodas centra Valodas kontroles nodaļas vadītājs. Valsts valodas centra Valodas kontroles nodaļas amatpersonas 2012.gadā veikušas 5590 pārbaudes. Par administratīvajiem pārkāpumiem ir uzsāktas 2307 lietvedības. Par Valsts valodas likuma prasību pārkāpumiem administratīvi sodīta 1051 persona, tai skaitā:
  1.  53% jeb 544 personas par valsts valodas nelietošanu profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā,
  2. 31% jeb 324 personas par preču realizēšanu, nenodrošinot preču marķējumā vai lietošanas instrukcijās ietvertās informācijas tulkojumu valsts valodā,
  3. 7% jeb 75 personas sodītas par uzrakstu, izkārtņu, paziņojumu vai citu ziņojumu nesniegšanu valsts valodā. Valsts valodas likums nosaka, ka informācija uzrakstos, izkārtnēs un paziņojumos sniedzama valsts valodā.
Kopumā pagājušajā gadā ir saņemtas un izskatītas 1144 sūdzības par Valsts valodas likuma prasību pārkāpumiem, kas ir gandrīz par 50 % vairāk nekā 2011.gadā, skatīt plašāk šeit. Valsts valodas centrs pagājušajā gadā rīkoja akciju "Latviešu valodai draudzīga vide", kuras rezultātā atzinīgi novērtēja un apbalvoja 23 Latvijas apkalpojošās sfēras uzņēmumus (veikalus, viesnīcas, aptiekas, frizētavas, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus), kuros vispilnīgāk ievēro Valsts valodas likuma un citu normatīvo aktu prasības valsts valodas lietojumā, par var lasīt vairāk šeit. Arī šajā gadā Valsts valodas centrs rīkos akciju "Latviešu valodai draudzīga vide". Valsts valodas centrs pateicas sabiedrībai par aktīvu līdzdalību valsts valodas lietotāju tiesību un interešu aizsardzībā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: