COVID-19 var atzīt par arodslimību

Pēc LVSADA informācijas

(0)
Foto: Anna Shvets from Pexels

Labklājības ministrija sniegusi skaidrojumu Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrībai(LVSADA), no kura izriet, ka inficēšanos ar COVID-19, ja tā notikusi darba pienākumu pildīšanas laikā, var atzīt par arodslimību.

Iepriekš valdība bija pieņēmusi lēmumu neatzīt darba pienākumu pildīšanas laikā notikušu inficēšanos ar COVID-19 par nelaimes gadījumu darbā. Šādu lēmumu Ministru kabinets pieņēmis 7. aprīlī ar rīkojumu Nr. 161, par ko LVSADA pauda neizpratni un sašutumu.

Vairākas neskaidras normas saistītos tiesību aktos radīja risku, ka, ja reiz inficēšanās ar COVID-19 nav uzskatāma par nelaimes gadījumu darbā, tad līdz ar to pašu infekciju vairs nav pamata atzīt par arodslimību, un visas tālākās iespējamās nelabvēlīgās sekas gulsies uz paša slimnieka un viņa ģimenes pleciem.

Ņemot vērā to, ka šāda valdības nostāja būtu pretrunā gan ar Pasaules Veselības organizācijas, gan ar Starptautiskās Darba organizācijas ieteikumiem par darba aizsardzību COVID-19 pandēmijas laikā, LVSADA vērsās pie valdības ar aicinājumu minēto risku novērst. Atbildē, kas saņemta no Labklājības ministrijas, ir teikts: “Minētais Ministru kabineta rīkojums (..) neaizliedz atzīt COVID-19 par arodslimību”; vēstuli parakstījusi valsts sekretāra vietniece J. Muižniece.

LVSADA pauž gandarījumu par to, ka konkrētajā gadījumā ir izdevies kliedēt bažas par valdības atbildību pret darbiniekiem, kuri pašaizliedzīgi piedalās cīņā ar COVID-19 pandēmiju, amata pienākumu dēļ riskējot ar savu veselību un dzīvību.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)