0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKas ir naudas izdevumus apliecinoši dokumenti?

Kas ir naudas izdevumus apliecinoši dokumenti?

Ikars Kubliņš, BilancePLZ

Grāmatvedības uzskaitē jāatceras, ka naudas izdevumus apliecinošs dokuments nav tas pats, kas attaisnojuma dokuments, atgādina Inguna Leibus, Dr.oec., LLU ESAF Finanšu un grāmatvedības institūta profesore. Ministru kabineta noteikumos Nr. 877 "Grāmatvedības kārtošanas noteikumi" kā naudas izdevumus apliecinoši dokumenti uzskaitīti: kases čeks, kas satur visus attaisnojuma dokumentam nepieciešamos rekvizītus un informāciju, izņemot autora parakstu; "Divkāršajā grāmatvedībā šos čekus apvieno, sagatavo kases izdevumu orderi; vienkāršajā tā nevar," piebilst eksperte. čeks+kvīts (kvīts satur čekā trūkstošos rekvizītus, kā arī čeka datumu un numuru) papildu ieraksti čekā (čeka izsniedzēja vai saņēmēja paraksts, atšifrējums un spiedogs, kurā ir…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: I. Kubliņš, Plz.lv

Grāmatvedības uzskaitē jāatceras, ka naudas izdevumus apliecinošs dokuments nav tas pats, kas attaisnojuma dokuments, atgādina Inguna Leibus, Dr.oec., LLU ESAF Finanšu un grāmatvedības institūta profesore.

Ministru kabineta noteikumos Nr. 877 "Grāmatvedības kārtošanas noteikumi" kā naudas izdevumus apliecinoši dokumenti uzskaitīti:

  • kases čeks, kas satur visus attaisnojuma dokumentam nepieciešamos rekvizītus un informāciju, izņemot autora parakstu; "Divkāršajā grāmatvedībā šos čekus apvieno, sagatavo kases izdevumu orderi; vienkāršajā tā nevar," piebilst eksperte.
  • čeks+kvīts (kvīts satur čekā trūkstošos rekvizītus, kā arī čeka datumu un numuru)
  • papildu ieraksti čekā (čeka izsniedzēja vai saņēmēja paraksts, atšifrējums un spiedogs, kurā ir čeka izsniedzēja nosaukums, numurs, juridiskā adrese)
  • čeki par summu zem 30 eiro var būt bez saņēmēja nosaukuma. "Tomēr jāpatur prātā - ja šādu čeku ir daudz, labāk personificēt ar savu parakstu, jo dzirdēts, ka reizēm problēmas pierādīt, ka čeks ir jūsējais, nevis savākts no citurienes," iesaka I. Leibus.
  • ārvalstī izsniegts naudas izdevumus apliecinošs dokuments, kurā nav visu attaisnojuma dokumentam nepieciešamo rekvizītu un informācijas
  • biļete, kas sagatavota saskaņā ar normatīvajiem aktiem par pasažieru pārvadāšanu, u.c.

I. Leibus e-semināra "Jaunie grāmatvedības noteikumi IIN un MUN maksātājiem" video ieraksts pieejams šeit: https://www.plz.lv/preces/jaunie-gramatvedibas-noteikumi-iin-un-mun-maksatajiem-e-seminara-videoieraksts/

Lasiet vēl:

Kases aparāta nepieciešamība tirdziņos

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: