0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTILai VID neizslēgtu no PVN reģistra, būs jāspēj ticami pamatot, ka tiek plānota uzņēmējdarbība

Lai VID neizslēgtu no PVN reģistra, būs jāspēj ticami pamatot, ka tiek plānota uzņēmējdarbība

Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas stājās spēkā šāgada jūlijā, paredz Valsts ieņēmumu dienestam plašākas tiesības izslēgt no VID PVN maksātāju reģistra tādus PVN maksātājus, kuri savās PVN deklarācijās sešu mēnešu periodā nav norādījuši nevienu darījumu vai arī veikuši visu uzņēmuma amatpersonu nomaiņu (PVN likuma 83.4. un 83.5. pants).  Papildus tam, lai nepieļautu nodokļa krāpniecības shēmās izmantot jau reģistrētu PVN maksātāju reģistrācijas numurus, VID ir noteikts pienākums līdz 2019. gada 20. septembrim no PVN maksātāju reģistra izslēgt neaktīvos uzņēmumus, t.i., tādus, kas laika posmā no 2018. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam savā PVN deklarācijā nav norādījuši nevienu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī



ABONĒT


Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai

Jau ir E-BILANCE abonements?

Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas stājās spēkā šāgada jūlijā, paredz Valsts ieņēmumu dienestam plašākas tiesības izslēgt no VID PVN maksātāju reģistra tādus PVN maksātājus, kuri savās PVN deklarācijās sešu mēnešu periodā nav norādījuši nevienu darījumu vai arī veikuši visu uzņēmuma amatpersonu nomaiņu (PVN likuma 83.4. un 83.5. pants).  Papildus tam, lai nepieļautu nodokļa krāpniecības shēmās izmantot jau reģistrētu PVN maksātāju reģistrācijas numurus, VID ir noteikts pienākums līdz 2019. gada 20. septembrim no PVN maksātāju reģistra izslēgt neaktīvos uzņēmumus, t.i., tādus, kas laika posmā no 2018. gada 1. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam savā PVN deklarācijā nav norādījuši nevienu ar PVN apliekamu darījumu (PVN likuma Pārejas noteikumu 35. punkts).

Likumā noteiktajā procedūrā noteikts, ka VID vispirms nodokļa maksātājam nosūta rakstveida brīdinājumu, kurā informē par savām tiesībām izslēgt reģistrētu nodokļa maksātāju no VID PVN reģistra, vienlaikus aicinot nodokļa maksātāju sniegt rakstveida skaidrojumu par minētās situācijas faktiskajiem apstākļiem. Ja 20 darbdienu laikā pēc brīdinājuma nosūtīšanas nodokļa maksātājs sniedz pieprasīto informāciju, VID ir tiesības izslēgt nodokļa maksātāju no PVN reģistra tikai tādā gadījumā, ja, izvērtējot informāciju, VID konstatē, ka pastāv risks attiecībā uz nodokļa nomaksu un tā dēļ var tikt nodarīti zaudējumi valsts budžetam. Ja 20 darbdienu laikā pēc brīdinājuma nosūtīšanas nodokļa maksātājs nesniedz pieprasīto informāciju vai sniedz nepamatotu vai nepatiesu informāciju, VID ir tiesības izslēgt nodokļa maksātāju no reģistra.

"Valsts ieņēmumu dienests šādus komersantus no PVN reģistra automātiski neizslēgs, būs iespēja sniegt paskaidrojumu - vai tiek veikta saimnieciskā darbība, vai tiek plānots veikt šādu darbību. Ja komersants sadarbosies un spēs ticami pamatot to, ka saimnieciskā darbība vēl tiek plānota, tas netiks izslēgts," tika skaidrots VID organizētajā seminārā par grozījumiem PVN jomā.

Nodokļa maksātājam svarīgi laikus atbildēt uz VID pieprasījumu sniegt informāciju, jo tas ir paša nodokļa maksātāja interesēs.

Interesanti, ka pēc izslēgšanas nodokļa maksātājam ir tiesības no jauna tikt reģistrētam kā PVN maksātājam, ja VID tiek iesniegta pilnīga un pamatota informācija par vēlmi veikt saimniecisko darbību.

Šis un citi sertificētas nodokļu konsultantes Inas Spridzānes jaunāko PVN regulējuma izmaiņu skaidrojumi publicēti žurnāla "Bilance" š.g. 8. (452.) numurā.

Abonentiem ir iespēja lasīt VISUS līdz šim izdotos žurnāla BILANCE numurus ELEKTRONISKI!

Žurnālu 2019. gadam var ABONĒT ŠEIT!