0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTIMākslīgais intelekts par palīgu

Mākslīgais intelekts par palīgu

Ilze Palmbaha–Zvirbule, Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas un Mastermind Events valdes locekle

Vai esat kādreiz pārdomājis, kā mākslīgais intelekts (turpmāk — MI) maina finanšu nozares ainavu un kā tās attīstība ietekmē grāmatvežus, auditorus, finanšu vadītājus un analītiķus? Kā MI palīdz šiem profesionāļiem veikt darbu ātrāk, precīzāk un efektīvāk? MI loma finanšu nozarē ir kļuvusi par kritisku faktoru, kas veicina nozares evolūciju, uzlabo efektivitāti un drošību un piedāvā jaunas iespējas informācijas analīzē un apstrādē. Bet kā tieši šīs tehnoloģijas strādā praksē? Kā tās var uzlabot mūsu ikdienas darba procesus un…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī



ABONĒT


Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai

Jau ir E-BILANCE abonements?

Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Mākslīgais intelekts par palīgu
Ilustrācija: © Alexander Limbach – stock.adobe.com
Ilze Palmbaha–Zvirbule, Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas un Mastermind Events valdes locekle
Ilze Palmbaha–Zvirbule,
Latvijas Republikas Grāmatvežu asociācijas
un Mastermind Events
valdes locekle
Foto: Aivars Siliņš

Vai esat kādreiz pārdomājis, kā mākslīgais intelekts (turpmāk — MI) maina finanšu nozares ainavu un kā tās attīstība ietekmē grāmatvežus, auditorus, finanšu vadītājus un analītiķus? Kā MI palīdz šiem profesionāļiem veikt darbu ātrāk, precīzāk un efektīvāk?

MI loma finanšu nozarē ir kļuvusi par kritisku faktoru, kas veicina nozares evolūciju, uzlabo efektivitāti un drošību un piedāvā jaunas iespējas informācijas analīzē un apstrādē. Bet kā tieši šīs tehnoloģijas strādā praksē? Kā tās var uzlabot mūsu ikdienas darba procesus un lēmumu pieņemšanu?

Šajā rakstā koncentrēsimies uz diviem konkrētiem MI rīkiem, kas ir īpaši noderīgi finanšu nozares speciālistiem — tērzēšanas (angliski — chatbot AI) un dokumentu apstrādes rīki. Izpētīsim, kā tie darbojas, kā tie var uzlabot darba procesus un kādus ieguvumus tie var sniegt finanšu sektora profesionāļiem. Aplūkosim arī konkrētas lietošanas situācijas un reālās dzīves piemērus, kā šie rīki tiek izmantoti praksē. Tas viss, lai sniegtu jums skaidru un praktisku priekšstatu par to, kā MI var kļūt par ikdienas darba nepieciešamāko sastāvdaļu.

Svarīgi atzīmēt, ka MI potenciāls finanšu nozarē ir ievērojams, bet mēs joprojām atrodamies attīstības sākuma stadijā. Ar jaunām tehnoloģijām un algoritmiem MI nepārtraukti pārveido mūsu izpratni par finanšu sektoru. Spēja mācīties un uzlabot savu sniegumu no datiem, ko tas apstrādā, padara MI par neaizstājamu rīku nākotnes finanšu nozarē.

Tomēr, kā jebkura tehnoloģija, MI nav brīvs no izaicinājumiem un riskiem. Tā izmantošanai jābūt apzinātai un piesardzīgai, lai pārvaldītu potenciālos riskus un izmantotu tā sniegtās iespējas maksimāli.

Kā MI transformē grāmatvežu un auditoru darba paradigmu un paaugstina viņu efektivitāti?

n Evolūcija: tūkstošiem gadu cilvēce ir pielāgojusi rīkus, lai vienkāršotu savu dzīvi. Tagad mēs esam sasnieguši brīdi, kurā rīki, balstoties uz MI, mācās un adaptējas mūsu darbībām, lai nodrošinātu vēl efektīvāku un precīzāku palīdzību. MI ir kļuvis par uzticamu palīgu finanšu nozarē, jo īpaši grāmatvežiem, auditoriem, finanšu vadītājiem un analītiķiem.

n Automatizācija: mirklī, kad MI sāk izpildīt manuālus un atkārtotus uzdevumus, piemēram, datu ievadi un finanšu darbību saskaņošanu, grāmatveži tiek atbrīvoti no rutīnas, lai varētu veltīt savu laiku sarežģītākām analīzēm.

n Datu analīze: iedomājieties spēju analizēt milzīgu finanšu datu daudzumu reāllaikā, atklāt datu novirzes un tendences. Tas ir, ko MI algoritmi finanšu profesionāļiem piedāvā, lai tie varētu gūt vērtīgu ieskatu un efektīvi atklāt finanšu krāpšanu vai kļūdas.

n Prognozēšanas iespējas: nākotne ir neparedzama, bet ar MI palīdzību mēs varam tai labāk sagatavoties. MI darbināmā prognozēšanas analītika finanšu profesionāļiem ļauj prognozēt nākotnes finanšu rezultātus, kas palīdz budžeta plānošanā un lēmumu pieņemšanā.

n Dabiskās valodas apstrāde (NLP): mūsu vārdi ir mūsu komandas. MI sistēmas, kas ir aprīkotas ar NLP, var saprast un interpretēt cilvēka valodu, ļaujot finanšu profesionāļiem mijiedarboties, piemēram, ar grāmatvedības programmatūru, izmantojot balss komandas vai tērzēšanas robotus.

n Riska pārvaldība: mūsu rīki palīdz mums ne tikai darīt vairāk, bet arī drošāk. MI algoritmi palīdz grāmatvežiem novērtēt finanšu riskus, izmantojot datu analīzi, un ierosina riska mazināšanas stratēģijas.

n Atbilstība un audits: kā darīt labi un to darīt pareizi? MI grāmatvežiem palīdz automatizēt atbilstības procedūras, uzraugot finanšu noteikumu ievērošanu un nodrošinot precīzus pārskatus.

n Nepārtraukta mācīšanās: MI neapstājas pie sasniegtā. Izmantojot mašīnmācīšanos, MI sistēmas nepārtraukti uzlabo savu veiktspēju, mācoties no iepriekšējās pieredzes un pielāgojoties mainīgajām grāmatvedības praksēm un noteikumiem.

n Ētiski apsvērumi: MI ir izteikti rosinājis diskusijas par ētiskiem jautājumiem, piemēram, datu privātumu, neobjektivitāti algoritmos un cilvēku atbildību lēmumu pieņemšanas procesā.

Tādējādi MI tehnoloģiju izmantošana finanšu profesionāļiem ir kā piedzīvojums, kurā tehnoloģija ir ne tikai rīks, bet arī partneris, kas palīdz sasniegt jaunus darba efektivitātes līmeņus.

Dzīvojot digitālā laikmetā, MI ir kļuvis par zelta standartu, mainot veidu, kā grāmatveži izstrādā savus uzdevumus un pieņem lēmumus. Tā vietā, lai darbotos kā rutīnas vadīts robots, aizpildot tabulas un aprēķinot datus, uzņēmumi pievēršas MI, lai radītu ´gudrākasª grāmatvedības sistēmas, platformas un rīkus, kuri ne tikai atvieglo darbu, bet arī rada iespēju domāt soli tālāk un būt citiem priekšā.

Nedomājiet par MI kā par kādu monotonu tehnoloģiju, kas vienkārši atkārto cilvēku uzdevumus. Iedomājieties robotu, kas izturas pret datiem kā detektīvs, meklējot pat mazākās novirzes vai iespējamos uzlabojumus. Piemēram, vietā, kurā agrāk grāmatveži būtu manuāli ievadījuši simtiem ierakstu, mūsdienu MI grāmatvedības sistēmas var šos datus ne tikai ievadīt daudz ātrāk, bet arī ´saprastª, kuras darījumu daļas varētu būt kritiskas.

Vai jūs varētu iedomāties sistēmu, kas, kamēr jūs dzerat kafiju, analizē tūkstošiem finanšu rindiņu, uzrādot iespējamās kļūdas, ko jūs varētu būt palaiduši garām pēc ilgas darba dienas? Šīs MI tehnoloģijas spējas ir tieši tādas.

Un iedomājieties, ka jūs plānojat nākotnes ieguldījumus. Vietā, kurā agrāk finanšu profesionāļi būtu analizējuši kādas konkrētas iepriekšējās tendences, MI var skatīties uz visu vēsturi, salīdzinot to ar šī brīža ekonomiskajiem faktoriem, lai sniegtu ieteikumus, kas ne tikai pamatojas uz datiem, bet arī uz dziļāku analīzi.

MI nav tikai par automatizāciju. Tas ir par uzņēmuma spēju būt gudrākam, precīzākam un vienmēr soli priekšā. Grāmatvedības nozarē, kur katrs cipars ir svarīgs, šādas tehnoloģijas var nozīmēt starpību starp viduvēju un izcilu rezultātu.

Tērzēšanas rīki

ChatGPT — tērzēšanas robots, kas ir izstrādāts, lai ģenerētu cilvēkam līdzīgas atbildes uz uzdotajiem ieteikumiem vai jautājumiem, — ir izraisījis lielāku ažiotāžu par MI nekā jebkuras iepriekšējā MI tehnoloģijas versijas.

Iedomājieties uzlaboto un visaptverošu valodas modeli, kas jebkad ir radīts. Tā ir OpenAI jaunākā versija, saukta par GPT–4, kas atnesusi daudzas nozīmīgas izmaiņas:

n GPT–4, salīdzinot ar saviem priekšgājējiem, ir uzņēmies sarežģītākus uzdevumus un spēj veikt padziļinātākus secinājumus, saprast smalkākas norādes un radīt vēl radošāku tekstu. Tāpat kā intelektuālas sarunas dalībnieks, tas ievieš pētījumus un argumentus, lai padarītu tekstu dinamiskāku un izteiksmīgāku.

n Aplūkojot veiktspējas jautājumu, GPT–4 demonstrē ievērojamu progresu un kvalitatīvākus uzlabojumus nekā iepriekšējās versijas. GPT–4 ir kā tehnoloģijas Olimps, kurā tas ieņem zelta godalgoto vietu, parādot augstākās klases sniegumu un apmierinot prasīgāko lietotāju vēlmes un vajadzības visā pasaulē.

n Turklāt GPT–4 ir kā virtuozs rakstnieks, kurš var strādāt ar līdz pat 25 000 vārdiem tekstā. Tas nozīmē, ka tas ir ideāls līdzeklis garāku formātu saturam, piemēram, stāstu veidošanai, dokumentu pārskatīšanai un analīzei.

n GPT–4 ne tikai sniedz izsmeļošas atbildes uz tekstveida jautājumiem, bet arī analizē un interpretē attēlus, nodrošinot plašu un padziļinātu izpratni par pieprasīto informāciju.

n Lai pilnvērtīgi izmantotu šo progresīvo tehnoloģiju, ir jāiegādājas ChatGPT Plus mēneša abonements, tas gan ir salīdzinoši neliels ieguldījums, ņemot vērā neizmērojamo zināšanu klāstu, ko spēj piedāvāt GPT–4.

Svarīgi norādīt, ka GPT–4 vēl joprojām ir attīstības procesā, un tam ir savi ierobežojumi. Lai arī tajā ir redzami uzlabojumi, tas joprojām var pieļaut kļūdas, un tam ir telpa tālākai attīstībai.

Lai maksimāli izmantotu GPT–4 potenciālu, svarīgi skaidri definēt mērķus, sagatavot kvalitatīvus datus, formulēt precīzus jautājumus un pieiet kritiski rezultātiem. Veicot uzlabojumus, aizsargājot datu privātumu, integrējot ar citiem rīkiem un apvienojot tehnoloģijas iespējas ar cilvēka ekspertīzi, nodrošināsiet uzticamus un precīzus rezultātus.

Tipiski jautājumi, ko grāmatveži uzdod ChatGPT
Ilustrācija: © chakisatelier – stock.adobe.com

Tipiski jautājumi, ko grāmatveži uzdod ChatGPT

n Automatizācija un efektivitāte: «Kā es varu automatizēt grāmatvedības procesus, izmantojot MI?» vai «Kādas ir labākās MI rīku platformas, kas palīdz automatizēt grāmatvedību?» n Grāmatvedības principi un prakse: grāmatveži var uzdot specifiskus jautājumus par grāmatvedības principiem un labāko praksi, piemēram, «Kā ir jāgrāmato krājumi?» vai «Vai vari man paskaidrot izdevumu un ieņēmumu atpazīšanas principus grāmatvedībā?» n Nodokļu konsultācijas: «Kā MI var palīdzēt nodokļu plānošanā un konsultācijās?» vai «Kādas ir labākās MI platformas nodokļu plānošanai un ziņošanai?» n Krāpšanas novēršana un risku pārvaldība: «Kā MI var palīdzēt atklāt finanšu krāpšanu?» vai «Kāda ir MI loma risku pārvaldībā un kontroles procesos?» n Prognozēšana un analītika: «Kā MI var palīdzēt prognozēt finanšu tendences?» vai «Kādas ir MI lomas datu analīzē un finanšu lēmumu pieņemšanā?» n AI mācīšanās un apmācības: «Kā es varu apgūt MI un mašīnmācīšanās pamatprincipus, kas saistīti ar grāmatvedību?» vai «Kādas ir labākās mācību iespējas, lai apgūtu MI grāmatvedībā?»

Piemērs

Uzdodot jautājumu GPT–4, kādas ir labākās mācību iespējas, lai apgūtu MI grāmatvedībā, pirmā atbilde ir sekojoša: Mākslīgā intelekta (MI) pielietojums grāmatvedībā piedāvā plašas iespējas uzlabot procesus un precizitāti, tāpēc tā apgūšana ir ļoti vērtīga. Lai apgūtu MI izmantošanu grāmatvedībā, var izmantot vairākas mācību iespējas: n Tiešsaistes kursi: tādi portāli kā Coursera, edX, Udacity un citi piedāvā daudzus kursus, kas ir veltīti MI pielietojumam dažādos jomās, ieskaitot grāmatvedību. Piemēram, kursi par MI izmantošanu datu analīzē, prognozēšanā un automatizētās grāmatvedības procesos. n Grāmatas un publikācijas: daudzas grāmatas un zinātniskās publikācijas ir veltītas MI izmantošanai grāmatvedībā un finanšu analīzē. Tās sniedz dziļāku izpratni par teorētiskajiem pamatiem un praktiskiem pielietojumiem. n Semināri un konferences: bieži vien ir iespējams piedalīties semināros un konferencēs, kas ir veltītas MI izmantošanai grāmatvedībā. Turklāt šādas konferences ir lieliska iespēja tīkloties ar citiem profesionāļiem un ekspertiem no jūsu jomas. n Universitāšu kursi: daudzas universitātes piedāvā kursus un maģistra programmas, kas koncentrējas uz MI un datu zinātnes pielietojumu finanšu un grāmatvedības jomā. n Praktiska pieredze: izmēģiniet MI rīkus un platformas, kas ir īpaši izstrādātas grāmatvedības vajadzībām. Piemēram, dažas grāmatvedības programmas izmanto MI, lai automatizētu ierakstu veikšanu, izmaksu atpazīšanu un citus procesus. n Mācības darba vietā: dažas organizācijas piedāvā internātus vai mācību programmas, kas ļauj apgūt MI izmantošanu grāmatvedībā praksē.

Tas, kas būtu jādara tālāk, būtu jānoskaidro jau par konkrētiem piemēriem katrā no šīm sadaļām, līdz saņemsiet sev vēlamo atbildi.

Tēlaini izsakoties, varat iedomāties MI kā disciplinētu tehnoloģisku armiju, kura ir gatava un spējīga atbildēt uz jebkuru jūsu jautājumu vai tikt galā ar jebkādu problēmu. ChatGPT un tam līdzīgie modeļi izmanto progresīvas tehnoloģijas, piemēram, dziļās mācīšanās algoritmus un neironu tīklus, lai apgūtu un perfekti izmantotu cilvēka valodu. Tomēr, tāpat kā armijā ir plašs specialitāšu spektrs, arī šie MI pārstāvji var atšķirties pēc to datu apstrādes metodes, veiktspējas indikatoriem, drošības standartiem un pielāgošanās spējām dažādām situācijām.

Atbilstoši jūsu individuālajām vajadzībām un mērķiem, MI var kalpot kā universāli instrumenti, kas spējīgi veikt plašu uzdevumu klāstu — no neformālas tērzēšanas līdz sarežģītai informācijas analīzei, piedāvājot gudras un profesionālas atziņas. Tādējādi tie var tikt uztverti kā 24/7 pieejami personīgie asistenti, kuriem piemīt mācīšanās un sapratnes iespējas.

ChatGPT ir tikai viens no visplašāk zināmajiem un lietotajiem tērzēšanas modeļiem, taču, protams, tas nav vienīgais. Ir vairāki citi izcilu tehnoloģiju uzņēmumu un pētniecības organizāciju izstrādāti tērzēšanas rīki un valodas modeļi, kas piedāvā savu unikālo pieeju un funkcionalitāti.

Perplexity AI ir tērzēšanas rīks ar vairākām izcilām funkcijām. Tas ir start–up, kuru izveidojuši speciālisti, kas nākoši no dažādām pasaules mēroga IT kompānijām, un tas ir pirmais vērā ņemamais mēģinājums apvienot rīkus vienā, lai ar viena pieprasījuma palīdzību varētu saņemt atgriezenisko saiti no daudz un dažādām datu, tā saucamajām, pasaules bibliotēkām, piemēram, WolframAlpha. Tā savā veidā ir kā jauna veida Google. Perplexity AI iespējas:

n Augstākās klases tehnoloģijas: tas izmanto augstākās klases MI tehnoloģijas, lai sniegtu tiešas atbildes uz lietotāju jautājumiem.

n Fleksibilitāte: lietotāji var uzdot visdažādākos jautājumus vai izmantot atslēgvārdus, lai iegūtu informāciju par jebkuru tēmu.

n Avotu norāde: MI rīks parāda informācijas avotu, no kura tas sniedz informāciju.

n Lietotājam draudzīgs: tam ir līdzīga iestatījumu struktūra kā Google, padarot to viegli izmantojamu.

n Detalizētas atbildes: Perplexity AI ir izstrādāts, lai sniegtu plašākas un precīzākas atbildes uz jautājumiem nekā tradicionālās meklētājprogrammas.

n Sarežģītu jautājumu risināšana: tas var palīdzēt grāmatvežiem un auditoriem ātri un precīzi atrast atbildes uz sarežģītiem jautājumiem.

n Regulējuma atjauninājumi: tas var palīdzēt sekot līdzi jaunākajiem profesijas standartiem un tiesiskajam regulējumam.

n Automatizācija: Perplexity AI var automatizēt atkārtojošus uzdevumus, atvieglojot profesionāļu ikdienas darbu.

Piemērs

Piemērs jautājumam un atbilde. Kā MI var palīdzēt prognozēt finanšu tendences? n Budžeta veidošana un prognozēšana: MI var palīdzēt prognozēt budžeta izdevumus un ieņēmumus, izmantojot datu analīzi un modelēšanu. Tas var palīdzēt uzņēmumiem un organizācijām plānot savu finanšu stāvokli un izstrādāt stratēģiju. n Datu analīze un tendenču identificēšana: MI var palīdzēt identificēt tendences un modeļus finanšu datu analīzē. Tas var sniegt iespēju prognozēt nākotnes notikumus un uzvedību. n Ieguldījumu ieteikumi: MI var izmantot, lai sniegtu ieguldījumu ieteikumus, pamatojoties uz datu analīzi un tendenču identificēšanu. Tas var palīdzēt ieguldītājiem pieņemt pamatotākus lēmumus un palielināt peļņu. n MI izmantošana: var izmantot MI, lai apstrādātu un analizētu lielus datu apjomus, identificētu tendences un prognozētu klientu uzvedību. Tas var arī sniegt ieguldījumu ieteikumus, pamatojoties uz lielu datu apjomu.

Ir svarīgi atzīmēt, ka MI modeļu izstrādei un ieviešanai ir nepieciešami augsti kvalificēti speciālisti mašīnmācīšanās, statistikas, datu analīzes un programmēšanas jomā.

Tas, kas ir vērtīgi, Perplexity AI sniedz atsauces informācijas avotiem. Ja jautāsiet latviešu valodā, informācija tiks meklēta latviešu valodas resursos. Tāpat šis rīks sagatavos papildu jautājumus, lai padziļināti iegūtu nepieciešamo informāciju.

iAsk.AI informācijas avotu klāsts ir plašs un uzticams, kas ietver:

n zinātniskas publikācijas: tas izmanto uzticamas zinātniskas publikācijas kā avotu, lai sniegtu faktiski pamatotas atbildes.

n Akadēmiskie raksti: akadēmiskie raksti, kas balstīti uz rūpīgu pētniecību un analīzi, ir viens no galvenajiem iAsk.AI informācijas avotiem.

n Ticamas vietnes: iAsk.AI izmanto ticamas vietnes, kas nodrošina uzticamu un aktuālu informāciju.

n Citi uzticami avoti: papildu iepriekš minētajiem avotiem iAsk.AI izmanto arī citus uzticamus informācijas avotus, lai nodrošinātu precīzas un uzticamas atbildes.

Piemērs

Ietverta tikai daļa no sniegtās atbildes uz jautājumu: Kā es varu automatizēt grāmatvedības procesus, izmantojot MI? Izmantojiet optisko rakstzīmju atpazīšanu (OCR): OCR tehnoloģija ļauj pārvērst skenētos vai izdrukātos dokumentus mašīnlasāmā tekstā. Lietojot OCR saviem grāmatvedības procesiem, jūs varat automātiski iegūt attiecīgo informāciju no rēķiniem, čekiem vai citiem finanšu dokumentiem. Kāds foruma Quora lietotājs minēja, ka OCR apvienojumā ar MI var nodrošināt automātisku finanšu darījumu kategorizēšanu un analīzi, atvieglojot izdevumu izsekošanu un pārskatu ģenerēšanu.

iAsk.AI piedāvā atbildes uz jautājumiem vai teksta analīzi, ko par vienu vai otru tēmu runā dažādos forumos, kā jautājums tiek izskatīts akadēmiskā vidē un kādi ir literatūras resursi, vai ir kādas grāmatas, kur par šo tēmu tiek rakstīts u.c. rakursi, no kuriem jautājumu var aplūkot. Visos gadījumos tiek piedāvāti informācijas avoti.

grāmatveži ar MI
Ilustrācija: © zenzen – stock.adobe.com

Phind AI ir noderīgs rīks programmētājiem un tiem, kas vēlas iemācīties programmēšanu, kas meklē precīzus un atbilstošus meklēšanas rezultātus savos kodēšanas jautājumos. Tā MI apveltītā meklēšana un koda meklēšanas funkcijas to padara par vērtīgu resursu visu līmeņu izstrādātājiem. Phind rīks tiek izmantots dažādu veidu jautājumu risināšanai, taču biežākie jautājumu veidi, ko uzdod Phind AI, ir:

n lietotāji var uzdot jautājumus, lai atrastu informāciju par konkrētu tēmu vai jautājumu. Piemēram: «Kāda ir galvenā iezīme JavaScript programmēšanas valodā?»

n Lietotāji var uzdot jautājumus par kāda veida procesu vai tehnoloģiju darbību. Piemēram: «Kā darbojas mākslīgā intelekts?»

n Lietotāji var sniegt informāciju par kļūdām vai problēmām, ar kurām viņi saskaras, un lūgt palīdzību to novēršanā. Piemēram: «Kāpēc man parādās kļūdas ziņojums «Neatļauta piekļuve»?»

n Lietotāji var lūgt palīdzību pārveidot kodu no vienas valodas uz citu vai optimizēt esošo kodu. Piemēram: «Kā pārveidot Python kodu uz JavaScript

n Lietotāji var lūgt Phind rīku ģenerēt kodu, piemēram, veidot funkcijas vai risināt konkrētus uzdevumus. Piemēram: «Ģenerējiet Python kodu, kas aprēķina faktoriālu.»

Piemērs

Ģenerējiet Python kodu, kas aprēķina faktoriālu!

Lai ģenerētu Python kodu, kas aprēķina skaitļa faktoriālu, mēs varam izmantot rekursīvu funkciju. Šeit ir koda fragmenta piemērs:

def factorial(num):
if num == 0 or num == 1:
return 1
else:
return num * factorial(num – 1)
# Example usage
num = 5
result = factorial(num)
print(f»The factorial of {num} is {result}»)
 

AnonChatGPT ir OpenAI izstrādāts valodas modelis, kas piedāvā vairākas funkcionalitātes un var būt noderīgs finanšu profesionāļiem:

n tekstā bāzētas sarunas: AnonChatGPT rada cilvēkam līdzīgas atbildes, radot iespēju tekstā bāzētām sarunām.

n Palīdzība finanšu profesionāļiem: finanšu profesionāļi var saskarties ar sarežģītiem jautājumiem, un AnonChatGPT var palīdzēt nodrošināt precīzas atbildes, lai veicinātu darba efektivitāti.

n Reāllaika sarunas: Finanšu profesionāļi var veikt reāllaika sarunas ar AnonChatGPT, saņemot vadlīnijas un ekspertu padomus par finanšu principiem, likumiem un labākajām praksēm.

n Ieteikumi un analīze: AnonChat≠GPT var dot ieskatu, kā pārvarēt sarežģītas finanšu situācijas un sniegt ieteikumus par konkrētām finanšu darbībām.

n Datu savākšana un pētījumi: šis rīks var palīdzēt finanšu profesionāļiem savākt datus, atrast pētījumus, piemērus un izpētīt sarežģītus finanšu tematus.

Piemērs

Kāda ir labākā prakse IFRS, atspoguļojot R&D darījumus? Daļa no atbildes: Labākā prakse IFRS attiecībā uz atspoguļošanu R&D (pētniecības un attīstības) darījumiem ietver trīs galvenās komponentes: n Aktīvu atspoguļošana: pētniecības izdevumi tiek uzskatīti par izdevumiem un tādējādi nevar atspoguļoties kā aktīvi bilancē, jo to izveidošanas izmaksas tiek uzskatītas par neparedzamām. Tomēr attīstības izdevumi, kuri atbilst stingriem kritērijiem, var tikt kapitalizēti un atspoguļoti kā nemateriālie aktīvi. n Izdevumu atspoguļošana: pētījumu izdevumi tiek uzskatīti par izdevumiem, kuri jāatspoguļo ienākumu pārskatā un jānorāda kā izdevumi. Attīstības izdevumus, kuri ir kapitalizēti, var tikt attiecināti uz ilgtermiņa aktivizētām izmaksām un nākamajiem periodiem, iekļaujot amortizāciju. n Ziņojumu sniegšana: IFRS prasa, lai uzņēmumi ņemtu vērā noteiktu informāciju par R&D izmaksām savos finanšu pārskatos. Šī informācija ietver detaļas par izdevumiem un to raksturu, kopā ar citas atbilstošas informācijas sniegšanu.

Iemesls, kāpēc būtu vērts izmantot AnonChatGPT, ir fakts, ka AnonChatGPT ir anonīma tērzēšanas platforma, kas izmanto GPT tehnoloģiju, un piedāvā iespēju lietotājiem tērzēt anonīmi, bez reģistrācijas un konta izveides, kas nodrošina lietotājiem privātas sarunas un palielinātu privātumu un anonimitāti

DeepAI rīks AI Chat, ko varat izmantot, lai rakstītu stāstus, ziņas vai programmēšanas kodu. Šo tērzēšanas robotu varat izmantot kā virtuālu pasniedzēju gandrīz jebkurā priekšmetā.

n AI Chat ir DeepAI piedāvātais patērētāju pakalpojums, kas izmanto GPT–4 modeli.

n AI Chat ir paredzēts, lai nodrošinātu lietotājiem cilvēka līdzīgas sarunas un spētu saprast cilvēka nodomus, sniegt konteksta specifiskas atbildes un uzturēt loģiskas sarunas.

n AI Chat ir paredzēts, lai palīdzētu uzņēmumiem un organizācijām uzlabot klientu apkalpošanas pieredzi, atbildot uz klientu jautājumiem un sniedzot atbalstu.

Piemērs

Piemērs, ar kura palīdzību varam salīdzināt atbildi, ko sniedza AnonChatGPT. Kāda ir labākā prakse IFRS, atspoguļojot R&D darījumus? Labākā prakse IFRS, atspoguļojot R&D darījumus, ir izmantošana saskaņā ar IAS 38 standartu «Aktīvu pārvaldīšana un novērtēšana». Atbilstoši šim standartam, uzņēmumiem jānovērtē, vai R&D izmaksas var tikt atzītas par aktīviem, kas turpmāk jāatklāj un jānovērtē.  Ja R&D izmaksas tiek uzskatītas par aktīviem, tās jāatspoguļo ar to vērtību bilancē. Tad, kad izmaksas tiek amortizētas, to vērtība reizi gadā jāpārskata, lai pārliecinātos, vai tās joprojām atbilst to patiesajai vērtībai.  Tomēr, ja uzņēmums nespēj pierādīt, ka R&D izmaksas ir aktīvi, tās ir jāuzskata par izmaksām, kas jāatspoguļo periodiskās atskaitēs.  Galvenais, lai, atbilstoši IFRS standartiem, R&D darījumu atspoguļošana ir objektīva un pamatota ar pierādījumiem, ko iespējams uzskaitīt un novērtēt.

YouChat, izmantojot MI tehnoloģijas, var uzlabot jūsu meklēšanas pieredzi internetā šādos veidos:

n intelektuāla meklēšana: YouChat izmanto MI tehnoloģijas, lai radītu augstas kvalitātes meklēšanas rezultātus, kas ir precīzāki un informatīvāki nekā tradicionālie meklētāji.

n Atbildes uz grūti atrodamiem jautājumiem: YouChat var sniegt atbildes uz jautājumiem, uz kuriem ir grūti atrast atbildes, izmantojot standarta meklētājprogrammas. Tas var būt noderīgs, ja jums ir specifiski vai sarežģīti jautājumi.

Bing Chat ir Microsoft MI tehnoloģijās balstīts tērzēšanas rīks, kas sniedz atbildes uz lietotāju jautājumiem un palīdz meklēt informāciju. Tā galvenās īpašības ir:

n ChatGPT tehnoloģiju izmantošana: Bing Chat ir balstīts uz ChatGPT tehnoloģiju, kas ļauj lietotājiem uzdot jautājumus un saņemt atbildes, kas ir radītas, izmantojot MI algoritmus.

n Pieejamība un cena: Bing Chat ir pieejams bez maksas un var tikt lejupielādēts, izmantojot Microsoft Edge pārlūku.

n Informācijas meklēšana un saturu radīšana: Bing Chat var palīdzēt lietotājiem atrast informāciju, atbildēt uz jautājumiem un pat radīt saturu, piemēram, stāstus.

n Integrācija ar Bing meklētāju: Bing Chat ir daļa no Bing meklētāja, kas piedāvā lietotājiem detalizētas atbildes uz jautājumiem un informāciju par dažādiem tematiem.

n Skype spraudņa funkcionalitāte: Bing Chat ir pieejams arī kā čata spraudnis Skype, kas ļauj lietotājiem sazināties ar Bing, lai saņemtu atbildes uz jautājumiem.

JimmyGPT ir viens no populārākajiem ChatGPT alternatīvajiem rīkiem, kas izmanto MI tehnoloģijas, lai uzlabotu jūsu meklēšanu internetā. Šeit ir dažas galvenās īpašības, kas raksturo JimmyGPT:

n tas ir bezmaksas rīks, kas var atbildēt uz jūsu jautājumiem, izmantojot mazāk pārblīvētu, kā tas ir ChatGPT gadījumā, lietotāja saskarni.

n Rīks ir paredzēts, lai uzlabotu jūsu meklēšanas pieredzi, un tas var būt noderīgi, ja jums ir jautājumi, uz kuriem jūs nevarat atrast atbildes, izmantojot citus meklēšanas rīkus.

n JimmyGPT ir paredzēts, lai palīdzētu cilvēkiem atrast informāciju par jebkuru tēmu, no veselības līdz tehnoloģijām un finansēm.

SinCode AI ir multifunkcionāls MI rīks, kas var tikt izmantots dažādām vajadzībām. Šeit ir daži no tā galvenajiem pielietojumiem:

n dažādi mērķi: SinCode AI var atbildēt uz jautājumiem, sniegt ieteikumus, apkopot informāciju, ģenerēt saturu, risināt problēmas un veikt sarunas. Tas spēj saprast kontekstu, noteikt noskaņojumu un pielāgot savas atbildes atbilstoši jūsu rakstības stilam.

n Datu ievades automatizācija: ar SinCode AI palīdzību var automatizēt datu ievades procesu, izvelkot atbilstošu informāciju no dažādiem dokumentiem, piemēram, rēķiniem, čekiem un bankas izrakstiem. Šāda automatizācija ietaupa laiku un samazina manuālas kļūdu risku.

n Finanšu datu analīze: SinCode AI var analizēt finanšu datus, lai identificētu tendences un novirzes.

n Atskaišu ģenerēšana un koeficientu analīze: SinCode AI var ģenerēt atskaites, veikt koeficientu analīzi un sniegt ieskatus, lai palīdzētu grāmatvežiem pieņemt informētus lēmumus.

Piemērs

Kā lai uzlabo garstāvokli grāmatvežiem, ja nestrādā EDS?

Zināms, ka tehnoloģijas problēmas var izraisīt stresu un neērtības darbavietā, taču ir dažādi veidi, kā uzlabot garastāvokli šajos apstākļos. Šeit ir daži padomi, kā palīdzēt grāmatvežiem saglabāt pozitīvu attieksmi, ja Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS) nedarbojas:

n Veikt fiziskas aktivitātes, piemēram, nelielu pastaigu, jogu vai stiepšanās vingrinājumus, var palīdzēt mazināt stresu. Meditācija vai elpošanas vingrinājumi arī var palīdzēt mierināt prātu.

n Atcerieties, ka tehniskas problēmas ir īslaicīgas. Lai arī tas ir neērti, tas nepārtrauc jūsu profesionālo kompetenci vai jūsu spēju veikt savu darbu, kad sistēma atkal darbosies. Šādas situācijas ir iespēja uzlabot elastīgumu un pacietību.

LetsView Chat AI var būt noderīgs finanšu profesionāļiem daudzos veidos. Šeit ir dažas konkrētas situācijas, kurās tas var palīdzēt:

n sniegt finanšu profesionāļiem jaunāko informāciju par finanšu tirgiem, valūtu kursiem, akciju cenu izmaiņām un citām finansiālām aktualitātēm, kas var palīdzēt saglabāt informētību un veikt labākus lēmumus.

n Sniegt informāciju par nodokļu likmēm, atvieglojumiem un citiem nodokļu jautājumiem.

n Palīdzēt veikt finanšu analīzi, piedāvājot rīkus un aprēķinus, kas palīdzēs novērtēt uzņēmumu finansiālo stāvokli, peļņas prognozes un citus finanšu rādītājus.

n Sniegt padomus un rīkus, kas palīdzēs izveidot precīzas atskaites un budžetu, ņemot vērā visus attiecīgos finanšu datus un rādītājus.

n Atbildēt uz dažādiem grāmatvedības jautājumiem un palīdzēt risināt problēmas vai neskaidrības, kas var rasties grāmatvedības darbā.

Nobeigums nākamajā numurā

Publicēts žurnāla “Bilance” 2023. gada septembra (501.) numurā.

Lasiet arī:

  • Kursi: BUDŽETA PLĀNOŠANA MAZOS UN VIDĒJOS UZŅĒMUMOS – videoieraksts

    153.67
    Izvēlieties