0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAPilnveidots regulējums par kārtību, kādā VID veic tā administrēto nodokļu u.c. budžeta maksājumu uzskaiti

Pilnveidots regulējums par kārtību, kādā VID veic tā administrēto nodokļu u.c. budžeta maksājumu uzskaiti

Ministru kabineta 2021. gada 2. novembra noteikumi Nr. 726 "Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 13. februāra noteikumos Nr. 87 "Grāmatvedības uzskaites kārtība budžeta iestādēs" paredz pilnveidot regulējumu par kārtību, kādā Valsts ieņēmumu dienests veic tā administrēto nodokļu, nodevu un citu tā administrēto uz valsts budžetu attiecināmo maksājumu grāmatvedības uzskaiti. Noteikumus jāsāk piemērot, veicot grāmatvedības uzskaiti par 2021. gadu. Noteikumos paredzēts, ka VID iegrāmato valsts budžeta ieņēmumus, ietverot piešķirtos atvieglojumus, saskaņā ar nodokļa deklarācijā norādīto nodokļa summu, bet atvieglojumu analītisko uzskaiti neveic. VID ikgadējā pārskatā tiks iekļauta informācija par valsts budžeta ieņēmumu uzskaites pamatprincipiem, tostarp par piešķirto atvieglojumu ietekmi uz nodokļu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī*

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

Ministru kabineta 2021. gada 2. novembra noteikumi Nr. 726 "Grozījumi Ministru kabineta 2018. gada 13. februāra noteikumos Nr. 87 "Grāmatvedības uzskaites kārtība budžeta iestādēs" paredz pilnveidot regulējumu par kārtību, kādā Valsts ieņēmumu dienests veic tā administrēto nodokļu, nodevu un citu tā administrēto uz valsts budžetu attiecināmo maksājumu grāmatvedības uzskaiti.

Noteikumus jāsāk piemērot, veicot grāmatvedības uzskaiti par 2021. gadu.

Noteikumos paredzēts, ka VID iegrāmato valsts budžeta ieņēmumus, ietverot piešķirtos atvieglojumus, saskaņā ar nodokļa deklarācijā norādīto nodokļa summu, bet atvieglojumu analītisko uzskaiti neveic. VID ikgadējā pārskatā tiks iekļauta informācija par valsts budžeta ieņēmumu uzskaites pamatprincipiem, tostarp par piešķirto atvieglojumu ietekmi uz nodokļu ieņēmumu uzskaiti, samazinot nodokļu ieņēmumus. Vienlaicīgi VID ikgadējā pārskatā tik ietverta atsauce uz Finanšu ministrijas sagatavoto “Ziņojumu par nodokļu atvieglojumiem”, kurā finanšu pārskatu lietotājiem būs pieejama detalizēta informācija par piešķirtiem nodokļu atvieglojumiem pārskata gadā.

Ar grozījumiem noteikumos paredzēts deleģējums VID noteikt valsts budžeta ieņēmumu veidus, kuriem piemēro uzkrāšanas principu un kuriem – naudas plūsmas principu. Tāpat, ņemot vērā, ka VID plāno uzkrāšanas principu ieviest arī citu valsts budžeta ieņēmumu uzskaitē, piemēram, ieņēmumiem no patentmaksas, valsts nodevas par numerācijas lietošanas tiesībām un maksājumiem par valsts kapitāla izmantošanu, noteikumos paredzēts deleģējums VID noteikt, kas ir apliekamais notikums visiem valsts budžeta ieņēmumu veidiem, kurus uzskaita saskaņā ar uzkrāšanas principu.

Veiktas arī citas izmaiņas regulējumā, tostarp paredzēts deleģējums VID izdot iekšējos normatīvos aktus par valsts budžeta ieņēmumu uzskaiti detalizētas uzskaites kārtības noteikšanai, ietverot prasību, saistību un ieņēmumu:

  • atzīšanas periodu un apliekamo notikumu katram valsts budžeta ieņēmumu veidam, kuru uzskaita saskaņā ar uzkrāšanas principu;
  • uzskaites grāmatojumus;
  • prasību vērtības samazinājuma noteikšanas metodes.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: