0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

PERSONĀLSSOCIĀLĀ AIZSARDZĪBARosina nemainīt maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtību

Rosina nemainīt maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtību

Labklājības ministrija rosinājusi atcelt normu, kas paredz mainīt maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtību. To paredz 17.oktobrī Ministru kabinetā izskatītais likumprojekts "Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"". Līdz ar to no 2018.gada 1.janvāra nemainīsies paredzētā vidējās apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas kārtība. Tas nozīmē, ka spēkā būs līdzšinējā kārtība - vidējās apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas periodā neieskaitīs minēto atvaļinājumu un pārejošas darba nespējas dienas personai, kurai vidējās apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas perioda daļā apdrošināšanas iemaksu alga nav bijusi, jo ir piešķirts: grūtniecības un dzemdību atvaļinājums; atvaļinājums bērna tēvam; atvaļinājums bez darba samaksas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto: Visualhunt.com
Labklājības ministrija rosinājusi atcelt normu, kas paredz mainīt maternitātes, paternitātes, vecāku un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtību. To paredz 17.oktobrī Ministru kabinetā izskatītais likumprojekts "Grozījumi likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu"". Līdz ar to no 2018.gada 1.janvāra nemainīsies paredzētā vidējās apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas kārtība. Tas nozīmē, ka spēkā būs līdzšinējā kārtība - vidējās apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas periodā neieskaitīs minēto atvaļinājumu un pārejošas darba nespējas dienas personai, kurai vidējās apdrošināšanas iemaksu algas noteikšanas perioda daļā apdrošināšanas iemaksu alga nav bijusi, jo ir piešķirts:
  • grūtniecības un dzemdību atvaļinājums;
  • atvaļinājums bērna tēvam;
  • atvaļinājums bez darba samaksas saglabāšanas, kas piešķirts sakarā ar nepieciešamību kopt bērnu;
  • bērna kopšanas atvaļinājums;
  • pārejoša darba nespēja.
Grozījumi tapuši, Labklājības ministrijai izvērtējot tiesiskos riskus un ietekmi uz pabalstu apmēru, kā arī ņemot vērā vecāku intereses pārstāvošo sabiedrisko organizācijas ieteikumus un priekšlikumus. Likumprojekts vēl jāskata Saeimā.