0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAVID uzziņā paskaidrojis, kad veicama klientu identifikācija un izpēte iespējamās naudas atmazgāšanas darbību novēršanai

VID uzziņā paskaidrojis, kad veicama klientu identifikācija un izpēte iespējamās naudas atmazgāšanas darbību novēršanai

  Valsts ieņēmumu dienests (VID) sniedzis atbildi uz uzziņas pieprasījuma iesniedzēja (turpmāk - Iesniedzējs) jautājumiem. Iesniedzēja vēlas reģistrēt saimniecisko darbību un reģistrēt šādus darbības veidus:  „Juridiskie pakalpojumi” un „Kopēšana, dokumentu sagatavošana un citas specializētās biroju palīgdarbības”. Sniedzot juridiskus pakalpojumus, netiek plānots sniegt klientiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (Novēršanas likums) 3. panta pirmās daļas 4. punkta a-d apakšpunktos minētos pakalpojumus, t.i. a) nekustamā īpašuma, komercsabiedrības kapitāla daļu pirkšanu vai pārdošanu; b) klienta naudas, finanšu instrumentu un citu līdzekļu pārvaldīšanu; c) visu veidu kontu atvēršanu vai…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

9 € / mēnesī*

Pirmās 15 dienas bez maksas

Abonēt

*Abonements tiek atjaunots automātiski, līdz izvēlaties to pārtraukt
 Esi BilancePLZ abonents?
Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus

 

Foto: © Kenishirotie – stock.adobe.com

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sniedzis atbildi uz uzziņas pieprasījuma iesniedzēja (turpmāk – Iesniedzējs) jautājumiem.

Iesniedzēja vēlas reģistrēt saimniecisko darbību un reģistrēt šādus darbības veidus:  „Juridiskie pakalpojumi” un „Kopēšana, dokumentu sagatavošana un citas specializētās biroju palīgdarbības”. Sniedzot juridiskus pakalpojumus, netiek plānots sniegt klientiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (Novēršanas likums) 3. panta pirmās daļas 4. punkta ad apakšpunktos minētos pakalpojumus, t.i.

  • a) nekustamā īpašuma, komercsabiedrības kapitāla daļu pirkšanu vai pārdošanu;
  • b) klienta naudas, finanšu instrumentu un citu līdzekļu pārvaldīšanu;
  • c) visu veidu kontu atvēršanu vai pārvaldīšanu kredītiestādēs vai finanšu iestādēs;
  • d) juridisko personu vai juridisku veidojumu dibināšanu, vadību vai darbības nodrošināšanu, kā arī attiecībā uz juridiskās personas vai juridiska veidojuma dibināšanai, vadīšanai vai pārvaldīšanai nepieciešamo ieguldījumu veikšanu.

Tiek plānots sniegt: lietvedības un sekretariāta pakalpojumus.

Vienlaicīgi ar saimnieciskās darbības veikšanu, Iesniedzēja plāno būt par darba ņēmēju divos uzņēmumos, kuros ir nodarbināta šobrīd.

Iesniedzēja, cita starpā vaicā, vai, reģistrējot saimniecisko darbību un nesniedzot klientiem Novēršanas likuma 3. panta pirmās daļas 4. punkta ad apakšpunktos minētos pakalpojumus, Iesniedzēja būs Novēršanas likuma un Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma (Sankciju likums) subjekts un Iesniedzējai būs nepieciešams veikt klientu identifikāciju, izpēti un citus aizdomīgiem darījumiem saistītas darbības vai nē?

VID, sniedzot uzziņu, paskaidro, ka  Novēršanas likuma piemērošanas kārtība izskaidrota publicētajās VID vadlīnijās Vadlīnijas Valsts ieņēmumu dienesta uzraugāmajiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektiem.

Minēto vadlīniju otrajā daļā “Novēršanas likuma subjektu darbības veidu noteikšana un atbildīgo personu iecelšana” noteikts, ja Novēršanas likuma subjekts sniedz arī citus pakalpojumus, kas nav minēti Novēršanas likuma 3. pantā un šie pakalpojumi tiek sniegti klientiem, kas nesaņem Novēršanas likuma subjekta pakalpojumus, tad šādiem klientiem nav jāpiemēro Novēršanas likuma prasības.

Tātad nesniedzot klientiem Novēršanas likuma 3. panta pirmās daļas 4. punkta ad apakšpunktos minētos pakalpojumus, Iesniedzēja nebūs Novēršanas likuma un Sankciju likuma subjekts un tai nebūs jāveic klientu izpēte un identifikācija.
Savukārt atbilstoši  Sankciju likuma 2. panta otrajai daļai likums attiecas uz visām personām, un tām ir pienākums ievērot un izpildīt starptautiskās un nacionālās sankcijas.

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: