0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

E-ŽURNĀLS BILANCEBILANCES RAKSTINeattaisnotā prombūtne un minimālās VSAOI

Neattaisnotā prombūtne un minimālās VSAOI

Maija Grebenko, Mg.sci.oec., žurnāla Bilance galvenā redaktore

Darbiniekiem jāstrādā saskaņā ar grafiku, kas iepriekš ir paziņots, bet daži neierodas darbā (bez attaisnota iemesla), pazūd vai vispār izdomā nenākt. Par tādiem gadījumiem tiek sastādīts akts par neattaisnotu darba kavējumu. Vai par minētajiem darbiniekiem būtu jāveic minimālās iemaksas, ja darba samaksa mēnesī nesasniegs 500 eiro? Atbilde Ja potenciālie darbinieki slēdz darba līgumu, darba devējs par to informē VID (ziņas ar 11. kodu), bet, ja persona neierodas darbā, MK noteikumos Nr. 827 ir paredzēta iespēja izmantot 26. kodu "Darba…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu

E-BILANCE par 12 € / mēnesī


ABONĒT

Izmēģini 30 dienas tikai par 1€ vai pērc komplektu esošā abonementa papildināšanai
 Esi abonents?

Pieslēgties

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Neattaisnotā prombūtne un minimālās VSAOI
Foto: Laura DavidsonUnsplash

Darbiniekiem jāstrādā saskaņā ar grafiku, kas iepriekš ir paziņots, bet daži neierodas darbā (bez attaisnota iemesla), pazūd vai vispār izdomā nenākt. Par tādiem gadījumiem tiek sastādīts akts par neattaisnotu darba kavējumu. Vai par minētajiem darbiniekiem būtu jāveic minimālās iemaksas, ja darba samaksa mēnesī nesasniegs 500 eiro?

Atbilde

Maija Grebenko
Maija Grebenko, Mg.sci.oec.,
žurnāla Bilance galvenā redaktore. Foto: Aivars Siliņš

Ja potenciālie darbinieki slēdz darba līgumu, darba devējs par to informē VID (ziņas ar 11. kodu), bet, ja persona neierodas darbā, MK noteikumos Nr. 827 ir paredzēta iespēja izmantot 26. kodu "Darba ņēmēja statusa zaudēšana, ja persona nav uzsākusi darbu", kas "atceļ" iepriekš nosūtīto ziņu.

Ja dažas dienas bez attaisnojama iemesla neierodas darbā jau esošais darbinieks un rezultātā darba samaksa par mēnesi nesasniedz 500 eiro, diemžēl darba devējam tiks paziņots par pienākumu veikt minimālās sociālās iemaksas, jo spēkā esošā atskaišu kārtība (darba devēja ziņojums) neparedz iespēju skaidrot, ka prombūtnes iemeslam nav likumīga pamatojuma un maza darba samaksa ir darbinieka neizdarības rezultāts, nevis darba devēja skopums.

Publicēts žurnāla “Bilance” 2021. gada oktobra (478.) numurā.

Pareizrakstības kļūdas ziņojums

Redaktoriem tiks nosūtīts šāds teksts: