VID varētu veidot publisku reģistru ar tiem nodokļu maksātājiem, kas nav Uzņēmumu reģistrā

Ikars Kubliņš, Plz.lv

(0)
Foto: Unsplash

Tām personām (nodokļu maksātājiem), kuras nav jāreģistrē Uzņēmumu reģistrā (piemēram, nodokļu maksātāja struktūrvienības, fiziskās personas – saimnieciskās darbības veicējas, pašnodarbinātie utt.), turpmāk varētu tikt izveidots atsevišķs, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publiskots un uzturēts reģistrs, paredz Saeimā iesniegtie grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”.

Plānots, ka, reģistrējot šādu nodokļu maksātāju, VID to ierakstīs datu bāzē jeb reģistrā, kurš būs publiski pieejams.  Šādas informācijas publiska pieejamība nodrošinātu  personas–iesniedzēja paļāvību, ka ar ieraksta izdarīšanas brīdi tā var uzsākt savu saimniecisko darbību vai veikt darbību jaunajā režīmā (piemēram, kā samazinātās patentmaksas maksātājs).

Tāpat šāds, publisks reģistrs varētu palīdzēt arī konkrētā nodokļu maksātāja darījumu partneriem labāk izvērtēt tā uzticamību – vienkārši un ērtā veidā pārliecinoties par konkrētās personas statusu un tiesībām veikt saimniecisko darbību.

Gadījumos, ja VID atteiks reģistrēt nodokļu maksātāju vai veikt izmaiņas reģistrācijas datos, tiktu saglabāta šobrīd esošā lēmumu paziņošanas kārtība, kas noteikta Ministru kabineta noteikumos Nr. 537 “Noteikumi par nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā”.

Lai likuma grozījumi stātos spēkā, tie vēl jāpieņem Saeimā.

Lasiet arī:

Kā novērtēt darījuma partnera uzticamību?

VID varēs informēt uzņēmējus par darījuma partnera nodokļu riskiem

Kļūda rakstā? Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Novērtējiet šo rakstu
(0)