0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBAKā notiek datu atbilstības pārbaudes un ar ko tās var beigties?

Kā notiek datu atbilstības pārbaudes un ar ko tās var beigties?

Ikars Kubliņš, Plz.lv

Viena no Valsts ieņēmumu dienesta piekoptajām nodokļu kontroles metodēm ir datu atbilstības pārbaude. "Datu atbilstības pārbaude ir "mazsāpīgs" nodokļu kontroles veids," stāsta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine. Datu atbilstības pārbaudes pamatā ir nesakritības, ko VID konstatē, salīdzinot nodokļu maksātāja deklarācijas ar citu dienesta rīcībā esošo informāciju. "Datu atbilstības pārbaudes mēs veicam, pamatojoties uz mūsu rīcībā esošo informāciju. Ja mūsu rīcība ir informācija, kas liecina par to, ka nodokļu maksātājam būtu jāmaksā vairāk nodokļu, nekā tas maksā, un mums šie dokumenti ir pietiekamā apjomā, mēs sagatavojam šo informāciju nodokļu…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Foto Kevin Ku, Pexels.com

Viena no Valsts ieņēmumu dienesta piekoptajām nodokļu kontroles metodēm ir datu atbilstības pārbaude"Datu atbilstības pārbaude ir "mazsāpīgs" nodokļu kontroles veids," stāsta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu kontroles pārvaldes direktore Sandra Kārkliņa-Ādmine. Datu atbilstības pārbaudes pamatā ir nesakritības, ko VID konstatē, salīdzinot nodokļu maksātāja deklarācijas ar citu dienesta rīcībā esošo informāciju.

"Datu atbilstības pārbaudes mēs veicam, pamatojoties uz mūsu rīcībā esošo informāciju. Ja mūsu rīcība ir informācija, kas liecina par to, ka nodokļu maksātājam būtu jāmaksā vairāk nodokļu, nekā tas maksā, un mums šie dokumenti ir pietiekamā apjomā, mēs sagatavojam šo informāciju nodokļu maksātājam. Nodokļu maksātājam tiek piedāvāts novērst šo neatbilstību - pašam izlabojot nodokļu deklarācijas," informē S. Kārkliņa-Ādmine.

Pēc VID paziņojuma saņemšanas nodokļu maksātājam ir 30 dienas laika, lai vai nu novērstu neatbilstību (izlabojot deklarāciju) vai argumentēti izskaidrotu, kāpēc neatbilstība radusies. Tam seko VID lēmums par datu atbilstības pārbaudes lietas izbeigšanu. Savukārt, ja nodokļu maksātājs nekādi nereaģē uz VID iesniegto informāciju, vai arī, ja tā sniegtais skaidrojums ir neapmierinošs (nepamatots), tam seko divi iespējamie VID tālākās rīcības varianti - vai nu lēmums par pamatsummas un nokavējuma naudas aprēķinu vai arī lēmums uzsākt nodokļu auditu.

"Protams, tāpat kā jebkurš cits administratīvais akts, šis lēmums ir pārsūdzams. Taču šis nav uzskatāms par represīvu lēmumu, jo te nav soda naudu vai citu nepatīkamu sankciju," uzskata S. Kārkliņa-Ādmine.

Par nodokļu kontroles pasākumiem VID pārstāvji informēja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētajā seminārā "Kā izvairīties no VID audita?".

Lasiet arī:

Kā grāmatvedim izvairīties no VID nodokļu kontroles pasākumiem?

Kā VID izvēlas uzņēmumus, kuros veikt auditu un citus kontroles pasākumus?

Kādi bijuši VID veikto datu atbilstības un tematisko pārbaužu rezultāti?