0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

0,00 EUR

Grozs ir tukšs.

GRĀMATVEDĪBASAISTĪBAS un AKTĪVIKā salīdzināt grāmatvedības uzskaites datus ar VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas datiem?

Kā salīdzināt grāmatvedības uzskaites datus ar VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas datiem?

Pēc VID informācijas

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aktualizējis metodisko materiālu "Par uzņēmuma grāmatvedības uzskaites datu salīdzināšanu ar VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) datiem par prasījumu un saistību summām bilances datumā".  Šajā materiālā uzskatāmi parādīts, kā atrast attiecīgo sadaļu EDS un kā praktiski iegūt un salīdzināt nepieciešamo informāciju. Tāpat VID norāda, ka metodiskajam materiālam ir informatīvs raksturs, jo katram nodokļu maksātājam ir atšķirīgi piemērojamie nodokļi un tas var izvēlēties sev piemērotāko veidu (jeb “ceļu”), kā salīdzināt prasījumu un saistību atlikumu summas EDS. VID atgādina, ka Ministru kabineta 2021. gada 21. decembra noteikumu Nr. 877 “Grāmatvedības kārtošanas…


Lai turpinātu lasīt šo rakstu,
nepieciešams iegādāties abonementu

12 € / mēnesī *

Pirmās 30 dienas tikai par 1€

ABONĒT

* Atjaunojas automātiski, vari pārtraukt jebkurā brīdī!

 Jau ir BilancePLZ abonements?
Pieslēdzies

Pierakstīties
Paziņot par
0 Komentāri
Iekļautās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
gramatvediba slaidzina datus
Foto: Karolina Grabowska, Pexels.com

Valsts ieņēmumu dienests (VID) aktualizējis metodisko materiālu "Par uzņēmuma grāmatvedības uzskaites datu salīdzināšanu ar VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) datiem par prasījumu un saistību summām bilances datumā". 

Šajā materiālā uzskatāmi parādīts, kā atrast attiecīgo sadaļu EDS un kā praktiski iegūt un salīdzināt nepieciešamo informāciju. Tāpat VID norāda, ka metodiskajam materiālam ir informatīvs raksturs, jo katram nodokļu maksātājam ir atšķirīgi piemērojamie nodokļi un tas var izvēlēties sev piemērotāko veidu (jeb “ceļu”), kā salīdzināt prasījumu un saistību atlikumu summas EDS.

VID atgādina, ka Ministru kabineta 2021. gada 21. decembra noteikumu Nr. 877 “Grāmatvedības kārtošanas noteikumi” (spēkā no 2022. gada 1. janvāra) 74. punktā noteikts, ka uzņēmums pārskata gada slēguma inventarizācijā inventarizē prasījumu un saistību summas par VID administrētajiem nodokļiem, nodevām un citiem uz valsts budžetu attiecināmiem maksājumiem, savstarpēji salīdzinot uzņēmuma grāmatvedības datus ar VID EDS pieejamiem datiem. Ja līdz pārskata gadam sekojošā gada 31. janvārim no uzņēmuma nav saņemta informācija par atšķirībām datos pēc stāvokļa uz pārskata gada 31. decembri, VID datus uzskata par salīdzinātiem ar uzņēmuma datiem.

VID vērš uzmanību, ka uzņēmumam ir jāvēršas VID tikai tad, ja, veicot inventarizāciju, uzņēmums konstatē, ka tā dati par prasījumu un saistību summām, kas attiecas uz VID administrētajiem nodokļiem, nodevām un citiem uz valsts budžetu attiecināmiem maksājumiem, atšķiras no EDS pieejamiem datiem.

Savukārt, ja, salīdzinot grāmatvedības uzskaites datus ar EDS pieejamiem datiem, konstatē, ka prasījumu un saistību summas bilances datumā atbilst VID datiem par administrētajiem nodokļiem, nodevām un citiem uz valsts budžetu attiecināmiem maksājumiem, tad uzņēmumam nav jāvēršas VID, lai apstiprinātu šo informāciju.

Jūs arī varētu interesēt: